Koncert klawesynowy online w wykonaniu Hanny Balcerzak

Muzeum Górnośląskie zaprasza w najbliższą niedzielę, 9 sierpnia o godzinie 12.00 na wyjątkowy koncert online w wykonaniu Hanny Balcerzak, który został zarejestrowany w przestrzeni Galerii Malarstwa Polskiego.
image fot. materiały organizatora

Koncerty muzyki klasycznej mają w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu długą tradycję. Muzyką rozbrzmiewała zazwyczaj nie tylko sala im. G. G. Gorczyckiego, zdarzały się również wystąpienia w przestrzeni wystaw, dzięki czemu piękne brzmienia harmonijnie łączyły się z obrazem.

 

Podczas koncertu online zaprezentowane zostaną dodatkowo eksponaty fajansowe z kolekcji Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, nawiązujące swoi klimatem i stylistyką do utworów muzycznych. Poznają Państwo również niezwykłą historię Wandy Landowskiej, która na nowo odkryła dla nas na długo zapomniany instrument – klawesyn.

 

 

program:
François Couperin – La Princesse Marie
Jacques Duphly – La Victoire
François Couperin – La Couperin
Claude-Bénigne Balbastre – La Suzanne
François Couperin – Les Barricades Mystérieuses

 

Koncert powstał w ramach projektu „Pogotowie kulturalne”, którego celem jest umożliwienie dostępu do kultury wysokiej osobom z chorobą nowotworową i leczących się neurologicznie, którzy z przyczyn zdrowotnych, z powodu niskiej odporności i wielogodzinnych sesji w szpitalu, nie mogą uczestniczyć w życiu kulturalnym na co dzień.

 

Wszystkie filmy i koncerty w ramach projektu są dostępne na stronie muzeum.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz