Nocny maraton taneczny i audycja do Teatru Bezpańskiego

Już po raz trzeci odbędzie się nocny maraton taneczny „Pociąg do tańca”, organizowany przez Teatr Bezpański. W trakcie można wziąć udział w audycji dla tancerzy. Drugiego dnia odbędą się też przesłuchania dla aktorów i wokalistów.
image fot. Mariusz Partyka

Teatr Bezpański zaprasza na trzecią już odsłonę nocnego, dziesięciogodzinnego maratonu tanecznego „Pociąg do tańca”, realizowanego dotychczas w Rudzie Śląskiej. Zajęcia z technik contemporary, modern, contact improvisation, floor work, taniec współczesny, experimantal hip-hop, b-boying, house, krump, new age, itd. poprowadzą dla Was choreografowie gościnni z całego świata! Taneczna rozbiegówka odbędzie się w nocy z 21 na 22 lutego 2015 roku (z soboty na niedzielę, początek o godz. 19.00) w przestrzeni zaprzyjaźnionego Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark.

Dwie poprzednie edycje „Pociągu do tańca” realizowane w Rudzie Śląskiej zgromadziły na wspólnej scenie blisko 250 młodych tancerzy z całego regionu.

 

– Mamy nadzieję, że i tym razem pojawicie się zgodnie z rozkładem – mówią organizatorzy. – Stawiamy na taniec, energię i kontakt. Zachęcamy do udziału w warsztatach z wyselekcjonowaną przez nas kadrą tancerzy choreografów, którzy podzielą się z Wami swoją wiedzą, doświadczeniem i warsztatem z zakresu różnorodnych technik tanecznych. Zabierajcie dresy, termosy i wygodne buty!


Wymagana wcześniejsza rejestracja uczestników drogą mailową: teatr.bezpanski0@vp.pl. Osoby poniżej 16 roku życia mogą wziąć udział w warsztatach tylko w obecności rodziców. Osoby niepełnoletnie, w wieku od 16 do 18 lat, zobowiązane są dostarczyć pisemną zgodę rodzica na udział w warsztatach.

 

program warsztatowy:

 • Oliver Mahar (UK) – floor work
 • Stefano Silvino (IT) – modern
 • Alena Lezhava (RUS) – contemporary
 • Sonia Zini & Elisa Teodori (IT) – contact improvisation
 • Anna Piotrowska (PL) – taniec współczesny
 • Johan Greben (NL) – masterclass
 • Michał „Majkel″ Knafel (PL) – breaking
 • Dominika Domi Leśniowska vs Milena Milen Karpińska (PL) – experimental hip-hop
 • Daniel Krysiński aka Twinn C Dope oraz Piotr Cichorski aka Big Dope (PL) – krump
 • Dariusz TNT Mrowiec (PL) – new age
 • Paulina Lenczyk (PL) – hip-hop
 • Iwona Tchórzewska (PL) – house

 

bilety na maraton (niezależnie od ilości zajęć, w których bierzesz udział):

 • 50 zł (przelew w okresie: 26 stycznia–6 luty 2015)
 • 60 zł (przelew w okresie: 7 luty–13 luty 2015)
 • 70 zł (przelew w okresie: 14 luty–21 luty 2015)
 • wstęp w dniu maratonu 75 zł (płatne na miejscu)


dane do przelewu:
Forum Inicjatyw Kulturalnych
ul. Kokota 170
41-711 Ruda Śląska
Bank BGŻ
nr konta bankowego: 23203000451110000002921040
tytuł przelewu: „opłata za udział w warsztatach tanecznych”

 

Wywalcz miejsce w zespole projektowym Teatru Bezpańskiego

Dodatkowo w trakcie trwania nocnych warsztatów będzie można wziąć udział w audycji i wytańczyć swoje miejsce w zespole projektowym Teatru Bezpańskiego. Osoby wyłonione przez choreografów spośród uczestników zajęć zaproszone zostaną na finalny etap przesłuchań, który będzie miał miejsce w niedzielę, 22 lutego, o godz. 17.00 w Rozbarku.

 

Audycja dla aktorów i wokalistów / 22 lutego, godz. 17.00
Grasz, śpiewasz, a może po prostu kochasz teatr? Już 22 lutego 2015 Teatr Bezpański otwiera swoje podwoje młodym i zdolnym, przeprowadzając nabór do projektów regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Komisja oceniać będzie predyspozycje aktorskie, wokalne, ruchowe, a także prezencję sceniczną kandydatów. Wpadnij. Istnieje szansa, że szukają właśnie Ciebie!

Przesłuchanie jest dla osób od 16 roku życia. Obowiązuje strój do ćwiczeń. Wszelkie podkłady muzyczne w formacie audio (mp3). Zajęcia i próby do spektakli odbywać będą się w soboty, pierwsze już w marcu 2015 roku! Co należy przygotować?
1. krótki fragment prozy oraz poezji,
2. układ taneczny bądź etiudę ruchową (czas trwania: do 1 min),
3. dowolny utwór wokalny,
4. twórczą niespodziankę, która rozbawi bądź zaskoczy komisję.

Powodzenia!

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz