Pudełko zwane wyobraźnią, czyli jak zrozumieć sztukę współczesną

Odkryj swój talent! Warsztaty zapoznające dzieci i młodzieży ze sztuką współczesną. Tym razem zajęcia odbywać się będą na wystawie czasowej „Poza oficjalnym obiegiem. Niezależna sztuka polska lat 80.”
image Aldona Mickiewicz, Wybebeszona, 1987

Czy próbowaliście kiedyś namalować swój autoportret? Jeśli tak, to pewnie wybraliście technikę realistyczną: środek obrazu zajmowała głowa z włosami, na twarzy umieszczone były oczy w charakterystycznym dla was kolorze, do tego usta w uśmiechu lub poważne, nos, uszy, szyja, klatka piersiowa ubrana w ulubioną bluzkę… Obraz z pewnością wyglądał elegancko, ale czy w taki sposób jesteśmy w stanie pokazać całość naszej złożonej osobowości? A co z naszym charakterem, nastrojem, marzeniami i pragnieniami, które zaprzątają głowę?


Oglądając obrazy z lat 80., poznamy metafory, symbole, różne techniki malarskie i graficzne. A wszystko po to, aby naśladując artystów, pozwolić sobie na wolność twórczą i stworzyć niecodzienne dzieła.

 

Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych. O godz. 11.30 zapraszamy dzieci 4–7-letnie, o 13.00 – dzieci 8-letnie i starsze. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy w Dziale Edukacji, tel. 32-281-82-94 wew. 127.


Warsztaty towarzyszą wystawie „Poza oficjalnym obiegiem. Niezależna sztuka polska lat 80.”

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz