Teatromania 2016: „Król Gaspar” – Foradelugar (Hiszpania)

Niezwykle przedstawienie, które każdego dnia dzieje się wokół nas. Opowieść o człowieku, który wyruszył w podróż po lepsze życie i którego zwyczajne marzenie o spokojnej egzystencji doprowadziło na skraj obłędu. Spacer po Bytomiu, dzięki któremu inaczej spojrzycie Państwo na to miasto.
image

Król Gaspar rozdaje ulotki na ulicach. Kim jest człowiek ukrywający się za przyprawioną brodą? Podążamy za nim, obserwujemy go stając się nagle podglądaczami, przyglądamy mu się najpierw z daleka, by wreszcie poznać jego historię, wspomnienia, marzenia i jego strach.

 

Foradelugar to zespół, który stworzyli Mónica Mar i Arnau Vinós. Spotkali się podczas pierwszej edycji studiów Creative Arts and Street Master organizowanych przez Festiwal FiraTárrega oraz Uniwersytet w Lleida w 2013 roku, mając za sobą doświadczenia związane z pracą w grupach teatru współczesnego w Meksyku (Monica) i Katalonii (Arnau). Spotkanie zaowocowało stworzeniem zespołu Foradelugar, łączącego ich różne kulturalne i twórcze doświadczenia, realizującego projekty w niekonwencjonalnych przestrzeniach oraz wykorzystującego multidyscyplinarne środki wyrazu.

 

Zespół będzie gościł w Polsce po raz pierwszy!

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz