Finisaż wystaw „Ja Ci życzę jak najlepiej” oraz „Martwe pole”

CSW Kronika zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawach czasowych Małgorzaty Goliszewskiej „Ja Ci życzę jak najlepiej” i Marka Wodzisławskiego „Martwe pole” oraz recital klawesynowy Maurycego Raczyńskiego.
image fot. materiały organizatora

godz. 18.00 oprowadzanie po wystawach

godz. 19.00 recital klawesynowy

 

O wystawach opowiedzą kuratorzy i artyści: Małgorzata Goliszewska, Agata Cukierska, Katarzyna Kalina, Marek Wodzisławski i Paweł Wątroba.

 

W programie recitalu: F. Couperin, J. Kuhnau, J.S. Bach.

 

Maurycy Raczyński (1991) – klawesynista; w roku 2015 ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie klawesynu prof. Marka Toporowskiego; odbył również studia w Conservatoire Nationale Supèrieur de Musique et Danse w Lyonie (Francja) w klasie Jean - Marc Aymesa (Erasmus) oraz w Conservatoire a Rayonnement Regional w Wersalu (Francja) w klasie klawesynu Blandine Rannou; w 2015 roku został laureatem XV Międzynarodowego Konkursu Klawesynowego Gianni Gambi w Pesaro (Włochy). Solista, kameralista, muzyk orkiestrowy. Współtworzy trio barokowe Overtone, jest klawesynistą zespołu muzyki dawnej Konfraternia Caper Lubliniensis przy Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie. Szczególne miejsce w działaniach artysty stanowi muzyka francuskiego baroku.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz