„Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju!”

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie w reżyserii prof. Jana Peszka.
image fot. M. Mioduszewski, materiały organizatora

Spektakl dyplomowy Wydziału Teatru Tańca przenosi nas na imprezę „o której chciałoby się myśleć, że nigdy się nie zdarzyła” jak opisuje to reżyser – prof. Jan Peszek. Wraz ze studentami IV roku Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie od paru miesięcy pracuje nad sztuką, która w przewrotny sposób odnosi się do największych przywar dzisiejszego społeczeństwa. Nieraz w absurdalnych sytuacjach pokazuje dramatyczną bezradność człowieka wobec świata, pozory komunikacji między ludźmi oraz przywiązanie do zabawy, beztroski i uciech wygodnego życia. W „Gdzie jest Paweł…” studenci Wydziału Teatru Tańca prezentują swoje umiejętności po 4 latach edukacji w Bytomiu. Spektakl ten to podsumowanie ich dotychczasowego dorobku artystycznego: zawiera w sobie elementy aktorstwa dramatycznego, ale czerpie też z ich świetnie przygotowanego do pracy scenicznej ciała.

 

Autorem tekstu spektaklu „Gdzie jest Paweł?...” jest uznany dramaturg Sebastian Majewski – związany zawodowo m. in. z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniewskiego w Wałbrzychu, czy Narodowym Teatrem Starym w Krakowie , gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych. Za scenografię i kostiumy odpowiada Anna Maria Karczmarska – wielokrotnie nagradzana scenografka która niedawno za swoją pracę przy spektaklu „Hymn do miłości” odebrała nagrodę na jednym z najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce – Boskiej Komedii w Krakowie.

 

„Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju!”

reżyseria: Jan Peszek
tekst na podstawie improwizacji: Sebastian Majewski
asystenci reżysera: Andrzej Michalski, Paweł Urbanowicz
muzyka/kompozytor: Mateusz Flis
reżyseria światła: Paweł Murlik
asystent reżysera światła: Radosław Lis
realizacja światła: Kamil Rogański
realizacja dźwięku: Mariusz Michalik
scenografia i kostiumy: Anna Maria Karczmarska
projekt plakatu: Mikołaj Karczmarski
obsada: Paula Gogol, Katarzyna Koziorz, Paweł Kozłowski, Oscar Mafa, Andrzej Michalski, Bartłomiej Mieszczak, Aleksandra Nowakowska, Paulina Nowicka, Izabela Perez, Anna Szpaczyńska, Paweł Urbanowicz, Nicol Wesołowska

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz