Koncert i otwarcie nowych wystaw w Kronice

Podczas otwarcia wystaw Dominika Ritszela i Macieja Cholewy w bytomskiej Kronice zagra duet Jacek Mazurkiewicz – Łukasz Marciniak.
image fot. materiały organizatora

Jacek Mazurkiewicz (ur. 1979)  kontrabasista, kompozytor. Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia. Współtworzy głownie projekty autorskie (Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Modular String Trio, 3FoNIA). Zajmuje się udźwiękowieniem, komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe i muzyczne.

 

 

 

Łukasz Marciniak (ur. 1984)  gitarzysta, kompozytor  wraz z Rafałem Blachą współtworzy duo improwizowane Makemake grające otwarte kompozycje w duchu ambient, free jazz oraz muzyki kompozytorów współczesnych. W działaniach solowych pracuje nad własnym językiem artykulacji (pizzicato, preparacje) a także wykorzystuje w swojej grze przestrzeń i oddech łącząc ją z noisem i elektroniką. W duetach występował m.in. z Leną Czerniawską i Kubą Sokołowskim.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz