Noc w Operze Śląskiej. Tajemnice zza kulis

W sobotę 9 listopada, już po raz dziesiąty odbędzie się Noc Teatrów Metropolii, podczas której także Opera Śląska w Bytomiu zdradzi swoje tajemnice. W trakcie tego wyjątkowego, magicznego wieczoru, rozpoczynającego się o godzinie 17.00, zaplanowano mnóstwo atrakcji.
image

Będzie można zajrzeć do miejsc na co dzień ukrytych przed oczami widzów. Przed zwiedzającymi otwarte zostaną pracownie krawieckie, gdzie powstają kostiumy do najnowszej premiery. Podczas wędrówki po teatrze będzie można także przymierzyć kostiumy z innych produkcji i przez chwilę poczuć się jak tytułowa Tosca, Don Kichot czy Carmen. Aby kostium był kompletny i nieco tajemniczy, warto dołożyć do niego maskę teatralną wykonaną pod okiem fachowców w pracowni modelarskiej. Zwiedzający zajrzą też na próbę Chóru Opery Śląskiej oraz Chóru Dziecięcego Opery Śląskiej, zobaczą jak wyglądają zajęcia Studia Baletowego dla dzieci i dorosłych oraz przyjrzą się lekcji tańca przygotowanej przez szkołę baletową. Artyści Opery Śląskiej udzielą darmowej lekcji śpiewu, a chętni goście osobiście sprawdzą, jak brzmią operowe instrumenty. Podczas zwiedzania Opery Śląskiej melomanom ma też pokazać się sam Upiór Opery.

 

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną dwa spektakle (w promocyjnych cenach). Dla najmłodszych - zabawne, muzyczne przedstawienie „La serva padrona – Służąca panią” Giovanniego Battisty Pergolesiego. Natomiast  nieco starsi melomani z pewnością świetnie będą się bawili na operze buffa księcia Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego „Don Desiderio”.

 

Pomysłodawcą i inicjatorem Nocy Teatrów Metropolii jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

 

Szczegółowy program na stronie wydarzenia.

 

 


Opera Śląska jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook