O kobietach przełamujących tabu – spotkanie

CSW Kronika zaprasza 11 października na rozmowę o kobietach, które przełamują tabu, torując innym kobietom drogę do równouprawnienia. Będzie to opowieść zarówno o artystkach, pisarkach, działaczkach, a także posłusznych żonach swoich mężów, które pewnego dnia powiedziały dość.
image

Wykład poprowadzi Beata Maciejewska – feministka, działaczka społeczna, a od czterech lat jedna z najbliższych współpracownic Roberta Biedronia, pełnomocniczka ds. zrównoważonego rozwoju w Słupsku. Prowadzi też Fundację Przestrzenie Dialogu w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, która dzięki Małgorzacie Tkacz-Janik jest aktywna także na Śląsku.


Moderatorem będzie bloger i aktywista Marcin Musiał.

 

Spotkanie wpisuje się w serię wykładów prowadzonych w całej Polsce pod nazwą Polka Niepodległa. Cykl jest szansą, by przyjrzeć się minionemu stuleciu z perspektywy kobiet: ich praw, dokonań, życia codziennego. Każde ze spotkań zabiera w podróż przez dzieje naszego kraju z perspektywy innej niż historia wojen i podbojów, obowiązująca w powszechnym systemie edukacji. Przewodniczkami w tej podróży są kobiety, które w swoim życiu i działaniach także starają się realizować ideały niepodległych Polek.

 

Grafikę projektu wykonała Marta Frej.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook