Patrycja Lisnikowska – „Poszerzony kadr”

„Poszerzony kadr” jest otwartym i wielowątkowym projektem dyplomowym Patrycji Lisnikowskiej, tworzonym przy współpracy z młodzieżą ze świętochłowickiego gimnazjum nr 3 w dzielnicy Lipiny.
image

Kilkumiesięczna praca o charakterze partycypacyjnym miała na celu przedstawienie dzielnicy poprzez prace artystyczne uczestników koła filmowego „Oskar”. Projekt bazuje na relacjach międzyludzkich, porusza problemy społeczne, angażuje twórców i odbiorców. Jest świadectwem tego, że kreatywne myślenie poprzez sztukę poszerza horyzonty, staje się narzędziem i wytwarza nowe perspektywy.

 

W pierwszym działaniu za cel przyjęto przeprojektowanie wizerunku miejsca, wykorzystując przy tym grafikę cyfrową w wirtualnej rzeczywistości. (Efekt pracy jest obecnie do obejrzenia na stronie internetowej projektu). Podczas pracy nad panoramą powstała gra słowna Lipiny-Filipiny, która z czasem urosła do roli klucza całego projektu.

 

www.poszerzonykadr.prv.pl

 

Wystawa rozpocznie się publiczną obroną ASP 19 czerwca o godz. 17.00 i potrwa do 30 czerwca.

 

Patrycja Lisnikowska – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Katowicach, a obecnie studentka piątego roku Grafiki Warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Tworzy dyplom w pracowni interpretacji literatury u dr hab. Prof. ASP Grzegorza Hańderka.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz