„Spotkanie z antropologią”. Piknik Archeologiczny 2019 – warsztaty dla dzieci

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu zaprasza do udziału w „Spotkaniu z antropologią”, które odbędzie się z okazji Dnia Dziecka. Piknik Archeologiczny to wydarzenie skierowane do dzieci, podczas którego zobaczą świat pradziejowych społeczeństw oczami antropologa, dowiedzą się jak kiedyś ludzie chowali swoich bliskich i zrozumieją zmiany otaczającego ich świata.
image

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych zajęć, wśród nich wystawę przedstawiającą szczątki najstarszych hominidów, interaktywne gry oraz prawdziwe wykopaliska.

 

Podczas badań wykopaliskowych archeolodzy współpracują z różnymi specjalistami, m.in. z geomorfologami, archeozoologami, archeobotanikami i oczywiście antropologami. Czym zajmują się antropolodzy? Jak wygląda ich praca? Antropologia fizyczna to bardzo specyficzna dziedzina naukowa, w której tak naprawdę analizuje się i wnikliwie bada ludzkie nieszczęścia pozostawiające ślady na kościach. To także dziedzina naukowa, dzięki której jesteśmy w stanie odtworzyć historię ludzkiego życia. Codzienne czynności, jak choćby używanie nitki dentystycznej, odciskają swoje piętno w strukturze i morfologii kośćca oraz zębów.

 

Współorganizatorem tegorocznej edycji „Pikniku Archeologicznego” jest Fundacja Archeolodzy.org.

 

„Spotkanie z antropologią”. Piknik Archeologiczny 2019 – warsztaty dla dzieci

1 czerwca, godz. 12.00

Sala Kolumnowa i ogród przy ul. Korfantego 34

wstęp wolny
prowadzący:
Agata Hałuszko, Maksym Mackiewicz (Fundacja Archeolodzy.org)
Beata Badura, Dorota Podyma, Jarosław Święcicki, Małgorzata Kapczyńska (Muzeum Górnośląskie w Bytomiu)

 

 

 


Muzeum Górnośląskie w Bytomiu jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz