11. Chorzowski Teatr Ogrodowy

Tegoroczny, 11. Chorzowski Teatr Ogrodowy potrwa od 16 lipca do 25 sierpnia.
image

Organizowany od 2007 roku letni festiwal artystyczny o charakterze teatralnym, odbywający się na terenie chorzowskiej Sztygarki  –  zrewitalizowanych obiektach dawnej kopalni Prezydent; scena główna staje w stuletnim Magazynie Ciekłego Powietrza. Wydarzenia ChTO odbywają się również w Chorzowskim Centrum Kultury.

 

ChTO prezentuje w większości kameralne spektakle komediowe teatrów z całego kraju i bliskiej zagranicy. Piątkowym spektaklom towarzyszą, związane z nimi tematycznie projekcje filmowe, koncerty i wystawy.

 

Scena dla dzieci – spektakle w plenerze w sierpniowe soboty – to Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy.

 

„Mój ulubiony Młynarski na dwie gitary, trąbkę i akordeonik” Piotra Machalicy będzie pierwszym spektaklem tegorocznych Chorzowskiego Teatru Ogrodowego.

 

Recital „Mój ulubiony Młynarski” to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który piosenki Wojciecha Młynarskiego śpiewa od zawsze. Tym razem jednak powstał koncert Machalicy (przeplatany opowieścią i poezją) składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza. Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury. W programie koncertu m.in.” Jeszcze w zielone gramy”, „Tango desperado”, „Nie ma jak u mamy”, „Bynajmniej”, czy „Moje ulubione drzewo”.

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz