„Alintaglio” – wystawa grafik Krzysztofa Tomalskiego

Miejska Galeria Sztuki MM zapraszana wystawę grafik Krzysztofa Tomalskiego, którą można oglądać od 4 do 29 grudnia.
image „Przyciąhanie I” Krzysztof Tomalski, fot. materiały prasowe organizatora

Krzysztof Tomalski

Urodzony w 1963 roku w Gorlicach. Od 1978 do 1983 mieszka i uczy się w Zakopanem. W 1983 rozpoczyna studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Miedziorytu pod kierunkiem Prof. Stanisława Wejmana, w 1989 roku. Obecnie jest wykładowcą w Pracowni Miedziorytu na tej samej uczelni.

 

Od 2008 roku pełni funkcję dziekana Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Członek Zarządu Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie i Międzynarodowego Centrum Sztuk Graficznych w Krakowie.

 

Wybrane nagrody: The Elizabeth Greenshields Foundation, Quebec, Kanada, 1991, Daniel Chodowiecki Award 2002 – Sopot, Polska, Międzynarodowe Triennale Grafiki 2006 – Bitola , Macedonia, pięciokrotnie Grand Prix w konkursie „Grafika miesiąca” Kraków oraz wiele wyróżnień. 2012 – Brązowy medal – International Print Exhibition, Yunnan 2012, Chiny

 

Warsztaty graficzne: w Maidston University (Wielka Brytania) 1998, w Wenecji (Włochy) 2003, w University of Connecticut, Storrs (USA) oraz Framingham University (USA) 2011.

 

Około 200 grupowych i indywidualnych wystaw na całym świecie i w Polsce

 

Pracuje w technikach metalowych, w szczególności swoją własną technikę o nazwie alintaglio (sucha igła na płytach aluminiowych). Jego sztuka kontempluje głównie zjawisko jedności i spójności natury.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz