„Bajka o małym złomiarzu”

Autorski spektakl Macieja Cierzniaka, tancerza i choreografa związanego z Teatrem Rozrywki, powstał w ramach projektu Scena Inicjatyw Artystycznych „Po godzinach”.
image fot. materiały organizatora

Hej! To my – trzy świnki: Słomka, Cegła i Deska... Znacie historię o małym złomiarzu? Jeśli nie, to czym prędzej pakujcie się i wskakujcie na jego wózek, by pomóc mu w poszukiwaniu złomu i przegonić z jego domu biedę. Razem wyruszymy w podróż ulicami śląskich miast. Z nami dowiesz się między innymi, co dręczy Pinokia, gdzie pływa Złota Rybka i co robi Bebok, kiedy nie straszy dzieci.

 

Pewnego dnia mały Achim wpadł na pomysł, jak pomóc swoim rodzicom i przegonić z domu biedę. Zabrał ze sobą stary wózek i postanowił poszukać złomu. A gdzie...? Zobaczcie sami!
Jeśli chcecie poznać najsympatyczniejszego chłopca na świecie i przeżyć z nim fantastyczną podróżniczą przygodę – zapraszamy!

Spektakl „Bajka o Małym Złomiarzu” porusza tematykę wartości, takich jak przyjaźń, mówienie prawdy, nie poddawanie się w postawionych sobie celach, no i co najważniejsze – miłość.
Bajka zrodziła się z potrzeby spotkania z młodym widzem, pozwalającego na chwilę refleksji nad tym, co w życiu naprawdę ważne.

Inspiracją do jej powstania była po prostu miłość do dzieci. Dlatego sztukę, którą Państwo dzisiaj zobaczycie, dedykujemy naszym córkom (Ninie, Emilii), synom (Jonaszowi) oraz młodszemu rodzeństwu (Aurelii).

Spektakl w całości powstał w czasie wolnym wykonawców, wieczorami, między próbami, a czasem między kęsami posiłku. Spotykaliśmy się, by razem czytać, śpiewać i szlifować każdy jego szczegół. Dzisiaj zapraszamy serdecznie: i dużych, i małych.

Maciej Cierzniak


„Bajka o małym złomiarzu”

scenariusz, choreografia, reżyseria: Maciej Cierzniak
scenografia, kostiumy: Lidia Kanclerz, Maciej Cierzniak
muzyka: Daniel Cebula-Orynicz, Maciej Cierzniak

występują:
Wioleta Malchar-Moś
Zuzanna Marszał
Daniel Cebula-Orynicz
Dariusz Niebudek (głos)
Hubert Waljewski
Maciej Cierzniak

 

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz