Chorzów Vinyl Festival 2018

Wielkie, dwutygodniowe święto miłośników muzyki, łączące pokolenia i gatunki muzyczne, a wszystko w winylowym klimacie.
image

program:

 

7 maja (poniedziałek)


godz. 19.00 | Chorzowskie Centrum Kultury
Fish
Spotkanie z publicznością i koncert legendarnego wokalisty, kompozytora i autora tekstów, byłego frontmana grupy Marillion, który – zanim wystąpi ze swoim zespołem – opowie o swoich inspiracjach i dokonaniach muzycznych.

 

8 maja (wtorek)


godz. 18.00 | Kamienica, Rynek 7
Red. Wojciech Padjas przedstawia: „Czego słuchano w Królewskiej Hucie” – prelekcja red. Wojciecha Padjasa z RMF Classic połączona z prezentacją unikalnych płyt z muzyką klasyczną. Impreza w ramach obchodów 150-lecia uzyskania praw miejskich przez Chorzów (wcześniej Królewska Huta).

 

9 maja (środa)


godz. 18.00 | Chorzowskie Centrum Kultury / Kino „Grajfka”
Rosław Szaybo
Wernisaż wystawy z udziałem wybitnego polskiego plakacisty, fotografa i projektanta okładek płyt oraz książek, byłego dyrektora artystycznego w firmie fonograficznej CBS Records Great Britain, który zaprojektował ok. 2000 okładek płyt, m.in. dla Eltona Johna , Roya Orbisona, Judas Priest (w tym okładkę British Steel i logo zespołu), Carlosa Santany, Janis Joplin, Johna Williamsa czy Czesława Niemena.

 

10 maja (czwartek)


godz. 20.00 | Leśniczówka
Śląskie brzmienie na Vinyl Festivalu
Koncert Śląskiej Grupy Bluesowej (+ goście) z okazji premiery winylowej wersji płyty Jana „Kyksa” Skrzeka „Modlitwa bluesmana w pociągu” (w 20 rocznicę pierwszego wydania CD).

 

11 maja (piątek)


godz. 20.00 | Kompleks Sztygarka
„Dzięki Bogu już piątek”
Impreza taneczna w rytmie muzyki lat 70-tych, nawiązująca do filmu z 1978 r. „Thank God It’s Friday” z udziałem Donny Summer i The Commodores (m.in. Lionel Richie).

 

12 maja (sobota)


godz. 20.00 | Kompleks Sztygarka
Krzysztof Zalewski – koncert

 

13 maja (niedziela)


godz. 17.00 | Planetarium Śląskie
„Ciemna strona księżyca” Pink Floyd w Planetarium
Wyjątkowa okazja do wysłuchania winylowej płyty Pink Floyd „The Dark Side of The Moon” w niezwykłej „księżycowej” aranżacji za sprawą unikalnych urządzeń Planetarium Śląskiego; prezentacji muzyki będzie towarzyszyć animacja filmowa, a poprzedzona zostanie kilkoma słowami na temat samej płyty, jak i księżyca.

 

15 maja (wtorek)


godz. 19.00 | MDK Batory
Danny Bryant Big Band – koncert angielskiego muzyka i wokalisty
Koncert poprzedzi wystawa zabytkowych gramofonów, produkowanych w ówczesnej Czechosłowacji, o 18.00 opowie o tych eksponatach ich właściciel, Josef Odstrcil.

 

17 maja (czwartek)


godz. 18.00 | Kompleks Sztygarka
Rafał Bryndal i jego płytoteka
Tym razem, prowadzący wieczór płytowy Bogdan Kalus zaprosił satyryka, autora tekstów i dziennikarza Rafała Bryndala, aby zaprezentował swoje ulubione winyle.

 

18 maja (piątek)


godz. 19.00 | Kompleks Sztygarka
Jazz Q – koncert
Specjalnie na Vinyl Festival muzycy legendarnego zespołu, założonego przez Martina Kratochvila, przygotowali wyjątkowy koncert, organizowany w ramach obchodów dziesięciolecia wytwórni GAD Records, polskiego wydawcy zespołu. Martin Kratochvil i koledzy zaprezentują najważniejsze kompozycje z całego swojego dorobku – od tytułowego tematu z albumu „Pozorovatelna” po kompozycje z najnowszego albumu „Talisman”. Przed koncertem w zlokalizowanej obok Tlenowni będzie można posłuchać winylowych płyt Jazz Q.

 

19 maja (sobota)


godz. 10.00 | Kompleks Sztygarka
Wielka Giełda Płyt
Tysiące płyt na stoiskach wystawców z całego kraju. Tym razem Giełda także z udziałem kilku wydawnictw płytowych, które dla uczestników Vinyl Festivalu przygotowują ofertę specjalną.

 

godz. 19.00 | Muzeum w Chorzowie
Vinyl Fest na granicy: Kratochvil/Stryszowski
Spotkanie autorskie – w ramach Nocy Muzeów – z Martinem Kratochvilem, założycielem i liderem grupy Jazz Q oraz z Markiem Stryszowskim, wokalistą, muzykiem niezapomnianej formacji jazz-rockowej Laboratorium.

 

20 maja (niedziela)


godz. 17.00 | Starochorzowski Dom Kultury
Jacek Kurek „Spodek pełen tajemnic czyli muzyka roku 1968”
Dr Jacek Kurek opowie o przełomowym roku 1968 przez pryzmat muzyki, która powstawała w tamtym okresie, a jest z czego czerpać. Usłyszymy m.in. The Beatles (Biały album), Cream (Wheels of Fire), The Doors (Waiting for the Sun), Pink Floyd (A Saucerful of Secrets i wiele innych winylowych perełek.

 

Uwaga. Organizator zastrzega możliwość zmian w programie.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz