4. Festiwal Podróży Bliskich w Rebel Garden

Festiwal Podróży Bliskich odbędzie się po raz czwarty. W Rebel Garden w Chorzowie pojawią się hajer, Robur, utopce i Night Biking. Będzie o tym, co ciekawe tuż obok nas.
image

Coraz dalej i dalej – z tym kojarzymy festiwale podróżnicze. My chcemy podążyć innym tropem – bliżej, coraz bliżej. I tu, na miejscu, w naszym regionie chcemy znaleźć i pokazać miejsca, tradycje, inicjatywy godne uwagi, a których istnienie nie przyszłoby nam do głowy, a które czasem po prostu mijamy, pędząc przed siebie. Miejsca, tradycje, inicjatywy magiczne, zapomniane, a czasem znane już tylko ze wspomnień. Plusem jest to, że nie trzeba wyszukiwać najtańszych lotów – wystarczy wsiąść na rower, skorzystać z komunikacji publicznej, a czasem po prostu podreptać.

Grupa Twórcza Ocochodzi, organizatorzy

 

program:


piątek, 24 października

godz. 19.00

„Zapomniane browary. O dawnych browarach na Śląsku i w Zagłębiu″ – gawęda, Paweł Graja (popularyzator regionu, pomysłodawca Śląsko-Zagłębiowskich Szwendań Okolicznych)
oraz otwarcie wystawy „Utopce i połednice – nasze śląskie stworoki”
godz. 20.00 „Katowicki Montparnasse, czyli nieznane oblicze ulicy Gliwickiej w Katowicach″ – gawęda, Piotr Fuglewicz (pasjonat katowickich ulic)
godz. 21.00 „Śląski marabut czeskim kanarkiem?″ – pokaz filmu „Czeski geniusz, aneb Jara Cimrman w Katowicach”, w którym dowodzimy, że marabut ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego ma dość dziwne pochodzenie...

sobota, 25 października
godz. 18.00 „Hajera podróże bliskie″ – spotkanie z Mieczysławem Bieńkiem
godz. 19.30 „Gdy Sosnowiec był na Śląsku″ – rzecz o śląskich granicach, gawęda: Wojtek Pastuszka, blog archeowiesci.pl
godz. 21.00 „Piosenki z Hasioka″ – koncert Robur solo (Robert Binias – wokalista grupy Hasiok)

oraz wizyta ekipa Night Biking

powiązane organizacje pozarządowe:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz