Chorzowski Teatr Ogrodowy. Wszystkie trzy sceny!

W najbliższy weekend ChTO na wszystkich trzech scenach będzie się działo.
image „Mending fences. Wszystko o związkach”, Teatr Ludowy (Kraków)

5 sierpnia, godz. 19.00

w Sztygarce

„Mending fences. Wszystko o związkach”

Teatr Ludowy (Kraków)

 

tekst: Norm Foster

przekład: Mirosław Połatyński

reżyseria, opracowanie muzyczne: Tomasz Obara

scenografia i kostiumy: Anna Sekuła

na scenie: Kajetan Wolniewicz, Karol Polak, Magdalena Nieć (gościnnie)

czas trwania: 100 minut (1 przerwa)

 

Niedaleko pada jabłko od jabłoni, wina ojca idzie w syna… Te (i inne) polskie mądrości mieszczą się w kanadyjskiej sztuce Norma Fostera. „Mending fences” to prosta obyczajowa historia dwóch mężczyzn, ojca i syna, którzy nie radzą sobie z okazywaniem uczuć. Rozdzieleni na lata, obaj już jako dorośli, stają wobec siebie zupełnie bezradni, przytłoczeni emocjami, do których wstydzą się przyznać. Dyskretnym przewodnikiem po obcym im świecie uczuć jest kobieta po przejściach, sąsiadka i towarzyszka życia ojca.

Ta historia mieści w sobie ogromne pokłady ciepła i liryzmu. Chwilami jest śmieszna, chwilami gorzka, jak życie.

 

Wejściówki w cenie 20 zł dostępne w sieci ticketportal (http://www.ticketportal.pl/podujatie_search.asp?id=22068) oraz w recepcji Sztygarki (tel. 32-249-59 92).

 

5 sierpnia, godz. 21.00
w Chorzowskim Centrum Kultury
„Stary klamor w dziadkowym szranku”
Teatr Reduta Śląska (Chorzów)

scenariusz: Joanna Sodzawiczny, Sandra Staletowicz
reżyseria: Iwona Woźniak
muzyka: Jan Nowak
koordynacja pracy artystycznej: Barbara Michalik
na scenie: Rafał Aleksa, Julia Czudaj, Martyna Danisz, Bartosz Drzensla, Brygida Hałata, Daria Kasprzak, Klaudiusz Kail, Jakub Kliś, Eugeniusz Kosmała, Adam Kuźnik, Patryk Ksol, Wiktoria Krzyżanowska, Michał Leśniak, Barbara Lubaszewska-Borys, Danuta Markiewicz, Tadeusz Michalak, Elżbieta Pańczyk, Maria Sroka, Bolesław Szkaradek, Karolina Trychta, Patryk Trzcionka, Adam Wrocławczyk

Zagrana po śląsku historia wielopokoleniowej rodziny jest ciepła, dowcipna i miejscami wzruszająca. Spektakl miał premierę 30 czerwca 2016.

Wejściówki w cenie 20 zł dostępne w kasie ChCK (tel. 32-349-78-63).

 

5 sierpnia, ok. godz. 22.00
w Chorzowskim Centrum Kultury
projekcja filmu dokumentalnego Doroty Pryndy „Reduta przestrzeni”
Historia Reduty Śląskiej jest niezwykle bogata, mój filmowy dokument skupia się jednak na dziejach najnowszych. Do poznania środowiska „Redutowców” zainspirowała mnie Jolanta Motyka, zastępca dyrektora Chorzowskiego Centrum Kultury, wspierająca ideę reaktywacji amatorskiej sceny. Pierwsze spotkanie z zespołem było dla mnie dużym zaskoczeniem. Człowiek wchodzi z ulicy i natychmiast doświadcza rodzinnej atmosfery, ma wrażenie, że zna tych ludzi od lat i oni świetnie go znają. To fenomen, którego nie da się nazwać, nie wiem w czym tkwi jego tajemnica, ale gdy tylko znalazłam się wśród „Redutowców”, chciałam pozostać z nimi jak najdłużej i wiem, że nie jestem odosobniona w tych odczuciach. To półgodzinny film o tym, jak „Redutowcy” postanowili znowu spotkać się na scenie, o wyjątkowości ich relacji i niepowtarzalnej atmosferze działania zespołu.

Dorota Prynda

Na projekcję filmową wstęp wolny.

 

6 sierpnia, godz. 15.00
w Skansenie
Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy
„Opowieści wagantów”
Teatr Gry i Ludzie (Katowice)

reżyseria: Bartosz Socha, Beata Zawiślak
na scenie: Bartosz Socha, Beata Zawiślak, Aleksandra Zug

Trupa wędrujących lalkarzy, tytułowych wagantów, jeździ ze swoim wozem od wsi do wsi, z miasta do miasta, grając swoje opowieści dla dzieci i dorosłych. „Opowieści wagantów” to próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego. Lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku, takich jak kosze, drewniane łyżki, puchary, miotły itp.

wstęp wolny

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz