ChTO: Montujemy grilla? „Wąsy” Teatru Montownia i Och-Teatru

Cztery małżeństwa (w tych rolach czterech aktorów Teatru Montownia) urządzają sobie grilla. W alternatywnej rzeczywistości. W wąsatym świecie. Coś się tu wydarzy. Zapraszamy na ostatni spektakl, ale nie ostatnie wydarzenie tegorocznego ChTO!
image spektakl „Wąsy” , fot. H. Komerski

Maciej Kowalewski napisał tę sztukę na zamówienie Teatru Montownia, w hołdzie wszystkim wąsatym na ciele i umyśle. Jest to antykorporacyjna, ekologiczna tragikomedia omyłek, katastrof mniejszych i tych apokaliptycznych. Dzieje się w równoległej rzeczywistości nad morzem, gdzie grillują cztery małżeństwa, spędzając tam kolejne wakacje. Sztukę „Wąsy” może zagrać od czterech sztuk aktorów, obojętnie jakiej płci, byle tylko wąsy mieli. W przypadku tej realizacji, której reżyserem będzie sam autor sztuki, wszystkie dwanaście postaci grają czterej aktorzy Teatru Montownia: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki. Spektakl tylko dla widzów dorosłych (niekoniecznie z wąsami).

 

***

Taki poziom abstrakcji na scenie jest w stanie nam zapewnić tylko jeden zespół. Mowa oczywiście o aktorach Teatru Montownia.

Katarzyna Binkiewicz

 

Och-Teatr ma w swoim repertuarze prawdziwą perełkę humoru – WĄSY autorstwa i reżyserii Macieja Kowalewskiego. Sztuka miała premierę pod koniec lata 2012 roku na fali ogólnoświatowej mody na wąsy, których zdjęcia i rysunki były prawie wszędzie. Wąsy, wąsami ale od tego czasu spektakl absolutnie nic nie stracił na swoim komizmie.

Krzysztof Stopczyk

  

tekst i reżyseria: Maciej Kowalewski

muzyka: Bartosz Dziedzic

scenografia i reżyseria świateł: Piotr Rybkowski

kostiumy: Pola Gomółka

na scenie: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki

 

czas trwania: ok. 120 minut (1 przerwa)

 

 

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz