Dzień Dziecka na Śląsku pod znakiem tajemniczych Mikrulków

1 czerwca mieszkające na Śląsku dzieci będą mogły spotkać tajemnicze Mikrulki. Te maleńkie stworki to bohaterowie nowej książeczki dla dzieci autorstwa mieszkającej w Katowicach młodej bajkopisarki Asi Olejarczyk. Autorka wraz z bohaterami pojawi się w chorzowskim Skansenie i Śląskim Wesołym Miasteczku, a także udzieli wywiadu dla Radia Katowice.
image

Dla odwiedzających Górnośląski Park Etnograficzny przygotowano aż trzy spotkania z autorką bajki, podczas których dzieciaki zaznajomią się z fascynującymi przygodami tytułowych Mikrulków, ale nie tylko.

„Zapraszam wszystkie dzieciaki do fantastycznej zabawy:  w zakamarkach starych drewnianych domów poszukacie ukrytych skarbów, wymyślicie i namalujecie swojego Mikrulka, będą zabawy plastyczne, łamigłówki i - co najważniejsze - nagrody!” — zapowiada autorka. Spotkania odbędą się w budynku starej szkoły o godz. 12.15, 13.45 i 15.00.

 

Ale to nie wszystko - Mikrulki zaplanowały też inwazję na Śląskie Wesołe Miasteczko! Niesforni bohaterowie bajki ukryją się na terenie tego parku rozrywki - czy zwiedzającym uda się ich odnaleźć? Jeśli tak - koniecznie niech zrobią im zdjęcia! Na najpilniejszych poszukiwaczy czekają nagrody.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz