Michał Minor – malarstwo

Od 11 stycznia 2016 Miejska Galeria Sztuki MM zaprasza na wystawę malarstwa Michała Minora.
image fot. materiały organizatora

Urodzony w 1979 roku. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 2005 roku w Pracowni Wklęsłodruku prof. Jana Szmatlocha, dyplom dodatkowy w Pracowni Malarstwa prof. Kazimierza Cieślika.


Jest wykładowcą z tytułem doktora habilitowanego na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

 

W latach 2000–2015 uczestniczył w ponad 150 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (m.in.: w Niemczech, Boliwii, Finlandii, Szwecji, Iranie, Japonii, Chinach, Bułgarii, Słowacji, Czechach, USA, Hong Kongu). Autor 14 wystaw indywidualnych (m.in.: GCK Katowice, Desi Berlin, BWA Rzeszów, Domoteka Warszawa, Galeria 2 Światy Kraków, Muzeum Miejskie w Zabrzu, Galeria Ateneum w Katowicach, Galeria Gardzienice w Lublinie).

 

Laureat licznych nagród i wyróżnień (m.in.: Stypendium Ministra Kultury i Sztuki, Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego dla Młodych Twórców, Nagroda Jury na 22. FPMW w Szczecinie, Brązowy Medal na Triennale Plakatu w Toyamie, II nagroda specjalna na Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach 2012, II Nagroda na Triennale Malarstwa Współczesnego w BWA Rzeszów 2014).

 

Uprawia głównie malarstwo, rysunek i grafikę warsztatową, projektuje plakaty. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Jest członkiem stowarzyszeń Expedition Metropolis i Expedition inside Culture.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook