Zofia Grzeganek-Szczepaniec – wystawa jubileuszowa

Do 30 listopada w Miejskiej Galerii Sztuki MM w Chorzowie oglądać można wystawę malarstwa Zofii Grzeganek-Szczepaniec, zorganizowaną z okazji 50-lecia pracy twórczej.
image fot. materiały organizatora

Zofia Grzeganek-Szczepaniec ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach. Studia i dyplom w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Dyplom: Pracownia Plakatu – prof. Tadeusz Grabowski, Pracowania Grafiki – prof. Aleksander Rak, prof. Andrzej Pietsch.
Jest Członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Paryskiej Aka-demii Artystów Europy Centralnej, współzałożycielem i członkiem Stowarzyszenia Chorzowskich Artystów Plastyków. Uprawia malarstwo i projektowanie grafiki użytkowej. W latach 1973–1990 współpracowała z Wydawnictwem „Śląsk” w Katowicach projektując grafikę książkową: okładki, obwoluty, ilustracje oraz z „Reklamą” w Katowicach projektując plakaty, opakowania, etykiety, loga itp. Dla różnych firm z terenu całego kraju projektowała (często przez wiele lat) etykiety, opakowania i formy reklamowe, w tym najdłużej (bo 22 lata) dla Sertop-Tychy.
Brała udział w około 160-ciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

 

powiązane organizacje pozarządowe:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz