Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy: „Tak jest dobrze”

5 sierpnia rozpoczyna się Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy. Spotkania będą się odbywać w sierpniowe soboty. Na początek Teatr Conieco z Białegostoku z przedstawieniem „Tak jest dobrze”.
image fot. materiały prasowe organizatora

Conieco tworzy spektakle wykorzystujące różne formy teatru lalek (maski, kukły, marionetki, przedmioty, lalki płaskie i przytulanki). Kieruje się przede wszystkim do najmłodszych. Inspiracją dla twórców jest poezja, legendy i baśnie, największą ich pasją teatr marionetek i pantomimy. Teatr Conieco dba o to, by w przedstawieniach dla dzieci nie zabrakło wyraźnych morałów i cennych przesłań.

 

Spektakl o dobrych wyborach złożony z dwóch części:

1. Wywiad z Babusią Jagusią (lalka typu muppet) na temat zdrowego odżywiania i prezentacja jej czarodziejskich możliwości.

2. Bajka „O diabełku, który chciał być dobry. Motto: Bądź dobry dla innych, dbaj o przyjaciół a nie zostaniesz nigdy sam.

O sympatycznym diabełku, który zaprzyjaźnił się z ludźmi, ale przypomina sobie piekło. Lucjusz grozi, srogą karą, jeśli diabełek nie zacznie kusić i namawiać do złego. Wystraszony biedaczyna nie chce zrazić przyjaciół. Próbuje jednak spełnić swoją piekielną powinność, lecz wśród dobrych ludzi nie jest to łatwe. W końcu przyznaje się przyjacielowi, w jakiej jest sytuacji, a ten wymyśla wspaniały fortel, ratuje diabełka i pomaga mu stać się prawdziwym chłopcem.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz