ChTO: Długi teatralny weekend

Chorzowski Teatr Ogrodowy zaprasza na bardzo długi weekend teatralny. W programie „Zabawa” Teatru praMontownia z Warszawy, „Żołnierz polski” Dzikiej Strony Wisły oraz zabawy i spektakle dla dzieci.
image Teatr praMontownia, fot. materiały organizatora

11 sierpnia (piątek) | Klub Sztygarka

„Żołnierz polski” Dzika Strona Wisły (Warszawa) / Rafał Rutkowski

scenariusz: Maciej Łubieński, Michał Walczak

reżyseria: Michał Walczak

na scenie: Rafał Rutkowski

czas trwania: 80 minut

 

Warszawski Teatr Makabry przedstawia: jak dostać się do wojska? Jak rozpoznać, czy wybuchła wojna? Jakie produkty warto kupić na wypadek konfliktu zbrojnego? Jak zrobić rekonstrukcję historyczną w weekend? Na te i inne pytania odpowie weteran, patriota i mistrz sztuk walki, pułkownik Gazda. Na zamówienie MON odbędzie się szkolenie wojskowo-patriotyczne z elementami burleski, które wyłoni teatralny oddział paramilitarny, gotowy do prowadzenia wojny hybrydowej i patrolowania Warszawy. Ułańska fantazja, szarże, koszarowe żarty, makabra i anegdotki z pola walki, a przede wszystkim neopatriotyczne hity: Karbala, WKU, Zakochany Dron.

Po „Ojcu polskim” i „Seksie polskim” Maciej Łubieński i Michał Walczak łączą siły w kolejnym, tym razem wyjątkowo wybuchowym, patriotycznym show Rafała Rutkowskiego.

 

12 sierpnia (sobota) | Skansen

Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy

Agencja Artystyczna Prym Art: „Plastusiowy pamiętnik i plamy”

scenariusz i reżyseria: Mateusz Krzemiński

na scenie: Michał Hupa, Magdalena Kucharska, Joanna Rezler, Michał Kirker

 

Plastelinowy Plastuś zabiera Tosię do piórnikowego świata przyborów szkolnych, gdzie życie toczy się zupełnie spokojnie od lekcji do lekcji. Sytuacja diametralnie się zmienia wraz z pojawieniem się atramentowych plam, które pozostawił tajemniczy Jegomość. Plastuś wraz ze swoimi szkolnymi przyjaciółmi postanawia znaleźć winowajcę, który poplamił cały piórnik. Podróżując szlakiem atramentowych kleksów, przybory szkolne z Plastusiem i Tosią na czele spróbują uratować swój piórnikowy dom. Czy uda im się dojść po granatowych plamach do celu? Jakie przygody czekają Plastusia i jego przyjaciół? Na te i inne pytania odpowiedzą ci, którzy będą chcieli wraz z naszymi bohaterami przeżyć najbardziej zwariowaną przerwę szkolną. Zabawne dialogi, wartko tocząca się akcja, autorskie piosenki i stylowa scenografia w formie piórnika zachwycą nie tylko dziecięcą część publiczności. Interaktywny charakter spektaklu wciągnie najmłodszych do wspólnej zabawy.

 

13 sierpnia (niedziela) | Klub Sztygarka

„Zabawa” Teatr praMontownia (Warszawa)

tekst: Sławomir Mrożek

opieka artystyczna: Jarosław Gajewski

premiera: 5 marca 1995, Koło Naukowe PWST w Warszawie

na scenie: Adam Krawczuk, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki

czas trwania: 55 minut

 

Przewrotna odpowiedź Mrożka na „Wesele” S. Wyspiańskiego. Historia trzech mężczyzn, którym zabawa jawi się jako synonim prawdziwego życia. Ale jak tu się bawić, skoro nie ma zabawy? W dziwnej izbie, w której się znaleźli, nie ma muzyki, nie ma gości. Nie wiadomo co się w niej odbyło lub odbyć miało. Może ślub, może stypa? Polaków portret własny.

 

15 sierpnia (wtorek) | Skansen

„Dziecinada”

Divadlo PIKI (Pezinok, Słowacja): „Ela hop!”

tekst: Katarína Aulitisová

scenografia, rekwizyty, lalki: Zuzka Cigánová-Mojžišová

muzyka: Michal Ničík

na scenie: Katarína Aulitisová i L'ubomír Piktor

 

Słowacki teatr PIKI uosabia to, co najważniejsze w spektaklach dla dzieci: wciągające historie, radość i energię oraz świetne pomysły scenograficzne. Nic dziwnego, że PIKI cieszy się uznaniem także w Polsce (zwłaszcza że w repertuarze ma grane w języku polskim sztuki). Humorystyczne i pomysłowe przedstawienia w wykonaniu aktorów z PIKI zapewniają doskonałą rozrywkę maluchom oraz ich rodzicom. Dodatkową zaletą przedstawienia jest jego interaktywność i wpadające w ucho piosenki.

Później: warsztaty teatralne, wspólnie wystawiona bajka, niespodzianki (z Fundacją Edukacyjną Kombinatory).

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz