Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa

27 i 28 maja w Chorzowie odbędą się Centralne Obchody Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ.

 

Centralne obchody święta zaplanowano w dniach 27-28 maja 2022 roku. W uroczystościach weźmie udział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz marszałek Jakub Chełstowski.

 

W piątek, 27 maja 2022 roku, na Stadionie Śląskim w godz. 10.45 - 14.00 zaplanowana została konferencja poruszająca temat zdrowia psychicznego weteranów. W tym czasie na strzelnicy w Gliwicach odbywać się będą zawody strzeleckie dla weteranów poza służbą. W atmosferę celebracji święta weteranów wprowadzi publiczność widowisko patriotyczno-historyczne pn. „Elegia Śląska” w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, które rozpocznie się o godz. 20 na Stadionie Śląskim.

 

W sobotę, 28 maja 2022 roku, uroczystości rozpocznie msza święta w Kościele Garnizonowym w Katowicach. Następnie uczestnicy wydarzenia udadzą się pod Pomnik Powstańców Śląskich w Katowicach, gdzie odbędzie się ceremonia wręczenia wyróżnień i złożenie kwiatów. Kolejnym punktem obchodów będzie Skwer Powstań Śląskich w Parku Śląskim, gdzie o godz. 12 nastąpi podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu. W tym czasie, w sąsiedztwie Stadionu Śląskiego, rozpocznie się piknik patriotyczno-militarny, w trakcie którego prezentować się będą jednostki wojskowe, policja, straż pożarna, a także organizacje pozarządowe działające na rzecz weteranów. Odbędą się także pokazy sprzętu bojowego i pojazdów motocyklowych. Najmłodsi będą mogli spędzić aktywnie czas w strefie małego rekruta. Zwieńczeniem pikniku będzie koncert zespołu „Wilki”, który rozpocznie się o godz. 18.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz