Joanna Teper – Spaces / Przestrzenie, rzeźba ceramiczna

Miejska Galeria Sztuki w Chorzowie zaprasza na wystawę rzeźby ceramicznej Joanny Teper, którą można oglądać od 4 września.
image fot. materiały organizatora

Joanna Teper zajmuje się ceramiką artystyczną, malarstwem i rysunkiem. W latach 1990-1995 odbyła studia na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom artystka uzyskała z zakresu projektowania ceramiki pod kierunkiem prof. Ireny Lipskiej- Zworskiej . Od 1996 r. jest asystentem w Pracowni Technologii i Technik Ceramicznych prof. Stanisława Szyby, którą samodzielnie prowadzi od 2006 r. W latach 2005-2011 była adiunktem na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Katedrze Malarstwa Architektonicznego i Multimediów ASP Wrocław, obecnie pracuje w Katedrze Ceramiki na Wydziale Ceramiki i Szkła ASP Wrocław.

 

Wzięła udział w 62 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą i 7 indywidualnych. Jest finalistką 10 zagranicznych i 9 krajowych konkursów plastycznych.

 

Tworząc swoje ceramiczne obiekty chciałabym dać ludziom możliwość odkrywania w nich ukrytych symboli. Moje inspiracje mają wiele źródeł: od najprostszych, takich jak natura, otaczające nas krajobrazy po bardziej skomplikowane jakimi są osoby, które spotykam, uczucia i myśli.

W moich najnowszych projektach artystycznych: „the Alternate Universes” i „ Facebook” kontynuuję swoje poszukiwania relacji w przestrzeni, czasie. Proste geometryczne formy stają się pretekstem do zabawy z malowaną kreską linearnych motywów. Na płaszczyźnie i w przestrzeni rozgrywają się uniwersalne historie…

Joanna Teper

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz