Kościoły drewniane województwa śląskiego w pracach Krzysztofa Kopcia

W „Galerii na parterze” w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie zobaczyć można wystawę prac Krzysztofa Kopcia przedstawiających kościoły drewniane województwa śląskiego.
image mat. prasowe organizatora

Krzysztof Kopeć od lat jest entuzjastą śląskiej architektury, tradycji i kultury. Jedną z jego największych fascynacji są drewniane kościoły. Miłość do nich zrodziła się dwadzieścia lat temu, kiedy – przemierzając rowerem nasz region – artysta rozpoczął fotografowanie tych fascynujących budowli. Zdjęcia porzucił jednak na rzecz rysunków – wykonane w technice mieszanej (piórko, węgiel, pastel) prace sprawiają, że zabytkowe, często pomijane przez zwiedzających województwo śląskie obiekty, odsłaniają swoje wyjątkowe piękno.

 

Okazuje się, że wiele z nich to prawdziwe architektoniczne perełki, w których zapisana jest przeszłość naszego regionu. Niewątpliwie w swoich pracach autor przybliża odbiorcom kulturalne bogactwo Śląska.

 

Krzysztof Kopeć urodził się w 1972 roku w Chorzowie. Ukończył studia w Instytucie Sztuk Pięknych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie (dawniej Instytut Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie). Specjalizował się w malarstwie – w 1999 roku uzyskał dyplom w pracowni profesora Wincentego Maszkowskiego. W 2002 roku ukończył Podyplomowe Studium Rysunku i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – jako specjalizację ponownie wybrał malarstwo – tym razem w pracowni profesora Leszka Mickosia. Od 2004 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Należy do interdyscyplinarnej grupy „Młodzi Sztuką”. Jego prace prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą. Artysta objęty jest także stałym Patronatem Artystycznym i Medialnym w ramach projektu Artistic Guarantee of Art Imperium.

 

Prezentowane na wystawie rysunki wykonane są w technice mieszanej: piórko, węgiel, pastel, tusz, lawowanie (cieniowanie).

 


Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego

 





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz