Larmo! Ogólnopolski Konkurs na Współczesną Piosenkę Inspirowaną Powstaniami Śląskimi

Teatr Rozrywki wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz Akademią Muzyczną w Katowicach zaprasza do udziału w Larmo! Ogólnopolskim Konkursie na Współczesną Piosenkę Inspirowaną Powstaniami Śląskimi. Konkurs skierowany jest do twórców muzyki z całej Polski.
image

Laureat konkursu wyłoniony w trakcie Koncertu Finałowego w Teatrze Rozrywki otrzyma 10 000 zł, możliwość nagrania teledysku oraz udział w nagraniu okolicznościowego albumu muzycznego.

 

Szanowni Państwo,

Lata 2019-2021 są dla Górnego Śląska latami wyjątkowymi, to 100 rocznica wybuchu Powstań Śląskich, wielkiego zrywu powstańczego, który doprowadził do powrotu części Górnego Śląska do Polski.

To niepowtarzalna okazja by wspomnieć ten wyjątkowy czas i przywołać emocje, które na Śląsku wciąż są bardzo żywe.

W Polsce jednak wiedza o trzech Powstaniach Śląskich jest wciąż mało powszechna. Chcemy więc zachęcić wszystkich do zainteresowania tym szczególnym czasem w historii Górnego Śląska. Ogłaszając LARMO – ogólnopolski Konkurs na Piosenkę Inspirowaną Powstaniami Śląskimi pragniemy skłonić młodych twórców do własnych przemyśleń, konstatacji i poszukiwań inspiracji. Jak dziś ten niezwykły okres w historii, sens i trud walki Ślązaków o niepodległość porusza myśli i emocje Artystów?

Konkurs ma charakter otwarty, nie chcemy ograniczać się do żadnej formy czy stylu muzycznego. Niech prowadzą nas własne emocje i osobiste inspiracje.

Zapraszam do udziału w konkursie.

Aleksandra Gajewska, dyrektor Teatru Rozrywki

 

 

Szczegółowe informacje dostępne na stronie konkursu. Regulamin i karta zgłoszenia w załącznikach.

 

 

 


Teatr Rozrywki jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz