Paweł Warchoł – „Szaberplac” – rysunek, malarstwo

Od 9 stycznia w Miejskiej Galerii Sztuki MM w Chorzowie prezentowane będą prace Pawła Warchoła.
image fot. materiały organizatora

Urodził się 20 maja 1958 w Krakowie. W 1979 roku tym rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach, gdzie też w 1984 r. uzyskał dyplom z grafiki książkowej u doc. (obecnie prof.) Stanisława Kluski oraz z malarstwa i rysunku u doc. (obecnie prof.) Romana Nowotarskiego.

 

W okresie studiów, współpracował z solidarnościowym „Głosem Nowej Huty”, gdzie debiutował jako rysownik-satyryk. W latach dziewięćdziesiątych rysunki satyryczne publikował m.in.: w „Dzienniku Beskidzkim” i „Trybunie Śląskiej”.

 

Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką wydawniczą i plakatem oraz fotografiką. Potrafi realizować swoje wizje w klasycznej, technice rysunku tuszem, tradycyjnym malarstwie olejnym, a jednocześnie operować najnowocześniejszym cyfrowym sprzętem fotograficznym i komputerowym. Jest jednym z niewielu twórców którzy wybrali rysunek jako najważniejszy środek wyrazu swojej twórczości. Zrealizował kilkanaście cykli rysunkowych.

 

Prace oświęcimskiego artysty eksponowane były na ponad 200 wystawach zbiorowych; jest autorem ponad pięćdziesięciu wystaw indywidualnych.

 

Od 1989 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz