„Rapsodia Śląska” 31 sierpnia na Stadionie Śląskim

W sobotę 31 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się prapremiera utworu „Rapsodia Śląska” Jana A. P. Kaczmarka, skomponowanego z okazji setnej rocznicy I Powstania Śląskiego.
image

W marcu 2019 r. z inicjatywy Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego w Katowicach zainaugurowano obchody 100-lecia trzech Powstań Śląskich, które potrwają aż do 2022 r., czyli rocznicy przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. Rok 2019 Sejmik Województwa Śląskiego ustanowił „Rokiem Stulecia Wybuchu I Powstania Śląskiego”. Najważniejszym wydarzeniem tych obchodów w tym roku będzie wielkie widowisko muzyczno-multimedialne, które odbędzie się 31 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie o godz. 21.00.

 

Wybitni artyści reprezentujący różne gatunki muzyki na czele z laureatem Oskara Janem A. P. Kaczmarkiem oraz francuska grupa napowietrznych artystów z Compagnie Transe Express stworzą razem niezwykły spektakl. Wystąpią: Brodka, Miuosh, Igo, Grubson, Marcin Wyrostek wraz z 18 akordeonistami, Janusz Wawrowski, Orkiestra i Chór Filharmonii Śląskiej, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz kwartet saksofonistów The Whoop Group; pod batutą dyrygentki Moniki Wolińskiej.

 

Widowisko zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 

Wstęp na stadion będzie bezpłatny. 

 

 


 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz