15. Śląska Rzecz

Rusza 15. edycja konkursu Śląska Rzecz. Projekty można zgłaszać do 15 czerwca 2020 roku.
image Zamek Cieszyn, fot. Natalia Rzeźniczak-Riess, materiały organizatora

Zamek Cieszyn zaprasza do udziału w kolejnej odsłonie konkursu Śląska Rzecz. Zdajemy sobie sprawę w jak trudnym momencie ogłaszamy nabór, jednak wierzymy, że mądre i odpowiedzialne projektowanie jest tym, czego potrzebujemy w zmieniającej się – nie zawsze na lepsze – rzeczywistości. Żeby ułatwić Wam zadanie, uprościliśmy procedurę zgłoszeniową, a udział w konkursie jest bezpłatny! Na zgłoszenia poprzez rejestracja.slaskarzecz.pl czekamy do 15.06.2020.

 

Śląska Rzecz to konkurs doceniający wysoką jakość wzorniczą oraz funkcjonalne i innowacyjne rozwiązania projektowe. Zgłaszane projekty muszą być wdrożone w życie w 2019 roku w woj. śląskim i/lub opolskim – wyjątek stanowi kategoria wystawiennictwo.

 

kategorie konkursowe:

  • produkt
  • grafika użytkowa
  • usługa
  • wystawiennictwo

 

konkursowe jury:
Czesława Frejlich (prof. Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, przewodnicząca jury), Ewa Gołębiowska (dyrektorka Zamku Cieszyn), Magdalena Dobruk (przedstawicielka Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, studio Podpunkt, agencja Superskrypt), dr Daniel Zieliński (wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych), Marcin Piotrowski (kierownik Działu Projektowania Usług i Doświadczeń w Play), dr hab. Marcel Benčík (prorektor Akademii Sztuk Pięknych i Dizajnu w Bratysławie), Barbara Szafir (zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego), Rafał Kost (właściciel iDEAL Consulting w Katowicach).

 

termin przyjmowania zgłoszeń:
do 15.06.2020

 

ogłoszenie wyników i gala wręczenia nagród (planowany termin):
11.09.2020 Zamek Cieszyn

 

wystawa pokonkursowa (planowany termin):
11.09.-31.10.2020 Zamek Cieszyn

 

organizator:
Zamek Cieszyn

 

partnerzy:
Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych
Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej
Stowarzyszenie Zjednoczeni Designem

 

 

 


 

Zamek Cieszyn jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz