15. Śląska Rzecz

Rusza 15. edycja konkursu Śląska Rzecz. Projekty można zgłaszać do 15 czerwca 2020 roku.
image Zamek Cieszyn, fot. Natalia Rzeźniczak-Riess, materiały organizatora

Zamek Cieszyn zaprasza do udziału w kolejnej odsłonie konkursu Śląska Rzecz. Zdajemy sobie sprawę w jak trudnym momencie ogłaszamy nabór, jednak wierzymy, że mądre i odpowiedzialne projektowanie jest tym, czego potrzebujemy w zmieniającej się – nie zawsze na lepsze – rzeczywistości. Żeby ułatwić Wam zadanie, uprościliśmy procedurę zgłoszeniową, a udział w konkursie jest bezpłatny! Na zgłoszenia poprzez rejestracja.slaskarzecz.pl czekamy do 15.06.2020.

 

Śląska Rzecz to konkurs doceniający wysoką jakość wzorniczą oraz funkcjonalne i innowacyjne rozwiązania projektowe. Zgłaszane projekty muszą być wdrożone w życie w 2019 roku w woj. śląskim i/lub opolskim – wyjątek stanowi kategoria wystawiennictwo.

 

kategorie konkursowe:

  • produkt
  • grafika użytkowa
  • usługa
  • wystawiennictwo

 

konkursowe jury:
Czesława Frejlich (prof. Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, przewodnicząca jury), Ewa Gołębiowska (dyrektorka Zamku Cieszyn), Magdalena Dobruk (przedstawicielka Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, studio Podpunkt, agencja Superskrypt), dr Daniel Zieliński (wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych), Marcin Piotrowski (kierownik Działu Projektowania Usług i Doświadczeń w Play), dr hab. Marcel Benčík (prorektor Akademii Sztuk Pięknych i Dizajnu w Bratysławie), Barbara Szafir (zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego), Rafał Kost (właściciel iDEAL Consulting w Katowicach).

 

termin przyjmowania zgłoszeń:
do 15.06.2020

 

ogłoszenie wyników i gala wręczenia nagród (planowany termin):
11.09.2020 Zamek Cieszyn

 

wystawa pokonkursowa (planowany termin):
11.09.-31.10.2020 Zamek Cieszyn

 

organizator:
Zamek Cieszyn

 

partnerzy:
Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych
Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej
Stowarzyszenie Zjednoczeni Designem

 

 

 


 

Zamek Cieszyn jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook