7. Kręgi Sztuki i 11. Wakacyjne Kadry w Cieszynie

Przed nami 7. Festiwal Europejskich Szkół Artystycznych i Twórczości Kręgi Sztuki oraz 11. Przegląd Filmowy Wakacyjne Kadry. Od 7 do 10 lipca 2016 w Cieszynie.
image

Dla wszystkich interesujących się sztuką, zabawą i wspólnym działaniem przewidziano liczne atrakcje. Dla najmłodszych kinomanów przygotowano zestawy filmów oraz warsztaty filmu animowanego. Warsztaty, jak zwykle już, poprowadzi Anielka Lubieniecka - ceniona w kraju i na świecie reżyserka, scenarzystka, scenografka, animatorka. Dzięki jej inicjatywie w całym kraju powstają filmy robione przez dzieci, które zdobywają serca nie tylko ich rodziców, ale również bardzo szerokiej widowni, krytyków i speców od animacji.


Dokonania te będzie można zobaczyć w ramach Wakacyjnych Kadrów w Kręgach Sztuki. Aniela Lubieniecka jest pomysłodawczynią i dyrektorem artystycznym unikalnego w skali kraju festiwalu, integrującego dziecięce środowiska filmowe z całej Polski i podsumowującego tę część dorobku polskiej animacji filmowej, której autorami są najmłodsi twórcy, Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych „Halo-Echo”. Specjalnie wyselekcjonowane dla cieszyńskiej widowni zestawy filmów dla najmłodszych i trochę starszych dzieci są ze wszech miar godne obejrzenia. Dla nieco starszej młodzieży swoje warsztaty teatralne poprowadzi po raz kolejny Adam Michniewicz.

 

W ramach 11. Przeglądu Filmowego Wakacyjne Kadry w Kręgach Sztuki zaprezentowanych zostanie szereg filmów w kilkunastu  blokach filmowych, między innymi: Muzyka na wielkim ekranie, Dokumenty HBO, Nowy obraz Czarnego Lądu, Wiosna przedpremier, Współczesne kino chińskie, Krzysztof Kieślowski in memoriam czy retrospektywy Leonardo Di Caprio i Robina Williamsa.


Najmocniejszym chyba w tym roku elementem programu będzie część koncertowa. Rozpocznie się w czwartek 7 lipca koncertem inauguracyjnym w teatrze w wykonaniu legendarnego składu jazzowego Free Cooperation. Podczas festiwalu wystąpią również: Dagadana, Jafia, Vienio z projektem H.O.R.E. czy Ras Luta.

 

W programie także spektakl „Egzaminy” wystawiany w 20. rocznicę śmierci i 75. rocznicę urodzin Krzysztofa Kieślowskiego oraz weekendowe afterparty z DJ’ami HWR i Funky Luke.


Aktualności oraz program filmowy dostępne na profilach na Facebooku oraz na www.kregisztuki.com i www.wakacyjnekadry.pl.

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz