„Baeyenes/Bąk Ekslibrisy” w Muzeum Drukarstwa

Od 9 stycznia w Galerii „Przystanek Grafika” w cieszyńskim Muzeum Drukarstwa oglądać można wystawę ekslibrisów dwóch światowej klasy artystów.
image „Baeyenes/Bąk Ekslibrisy”, fot. materiały organizatora

Martin Baeyens – belgijski malarz, artysta grafik i projektant. Od 40 lat prowadzi wykłady na uniwersytetach w Belgii, Anglii, Turcji, Cyprze, ale też w USA i uczelniach chińskich. Jego twórczość ekslibrisowa to niezwykły dialog pomiędzy realnością i abstrakcją, pomiędzy fotograficzną obiektywnością a nieokiełznaną, subiektywną ekspresją. Prac Baeyensa nie da się pomylić – choć coraz liczniejsze jest grono jego naśladowców. Jego indywidualizm artystyczny oraz technologiczna perfekcja są nie do podrobienia. Martin R. Bayens udowodna, że nie jest istotna technika, w której powstaje dzieło, a liczy się tylko talent artysty.

 

Krzysztof Marek Bąk jest wykładowcą Uniwersytetu Śląskiego, Instytutu Sztuki w Cieszynie. Dzięki swoim znaczącym osiągnięciom artystycznym ale też walorom osobistym, znalazł się w gronie przyjaciół prof. M. Baeyensa. Brał udział w 150 wystawach zbiorowych i konkursach grafiki, zdobywając liczne nagrody. Prace Bąka, swą głęboko przemyślaną koncepcją i perfekcją wykonania, wpłynęły na zmianę postrzegania prac realizowanych technikami komputerowymi przez wielu kolekcjonerów tych małych, ale jakże pięknych dzieł artystycznych.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz