52. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych Brenna 2019

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej i Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna zapraszają na 52. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych. W ciągu dwóch dni podziwiać będzie można prawie 80 grup śpiewaczych, kapel i zespołów regionalnych z całego województwa śląskiego. Zaprezentują się zespoły z Górnego Śląska, Zagłębia Dąbrowskiego, a także ziemi częstochowskiej i Beskidów.
image 51. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych w Brennej 2018, fot. Daniel Franek/Okiem Fotoreportera

Artyści zaprezentują dawne pieśni wykonywane a cappella lub z akompaniamentem, a zespoły regionalne zaproszą widzów do oglądania tańców i zwyczajów swojego regionu. Wszystko to dziać się będzie na deskach gościnnego amfiteatru w Brennej w sobotę i niedzielę, 13 i 14 lipca, od godz. 11.00.

 

Za sprawą skupionych w jednym miejscu i czasie prezentacji różnych grup etnograficznych, a także regulaminu, ograniczającego obecnie konkursowe kategorie do regionalnych zespołów i grup śpiewaczych oraz kapel ludowych, przegląd w Brennej jest świętem śląskiej kultury, tej o wiejskim charakterze i rodowodzie, który pokazuje jej wielkie bogactwo i różnorodność w strojach, pieśniach, muzyce, gwarze i zwyczajach.

 

Ogłoszenie wyników oraz konsultacje z jurorami odbędą się w czwartek, 18 lipca w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej o godzinie 12.00.

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz