Grafiki Aleksandry Bury

Muzeum Drukarstwa zaprasza na wystawę prac Aleksandry Bury pod tytułem „Udomowione”. Głównym motywem cyklu jej grafik stały się zwierzęta.
image Uskok, Uderzenie, Szał; wymiary pojedynczej grafiki: 50 cm x 33 cm; 2011

Grafiki, które zostaną zaprezentowane w galerii Przystanek Grafika przy Muzeum Drukarstwa w Cieszynie, zostały wykonane technikami druku wklęsłego.

 

Problemem interesującym artystkę była próba uchwycenia natury udomowionych zwierząt, niektórych momentów, gdzie wciąż tkwiący w nich pierwiastek dzikości i żywiołowości bierze górę nad wyuczonym przystosowaniem się do bliskości i koegzystencji z człowiekiem.

 

Cykl grafik jest też w pewnym sensie częścią refleksji związanej z rodzinnymi stronami artystki oraz próbą uchwycenia i zamknięcia pewnego rozdziału w jej życiu.

 

Uwaga letni konkurs!

 

Muzeum Drukarstwa zachęca wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami. Przyjdź, zwiedź Muzeum, obejrzyj wystawę i stwórz własne, konkursowe zwierzę na warsztatach graficznych. O rozstrzygnięciu konkursu zwycięzcy zostaną poinformowani drogą elektroniczną lub telefonicznie. W przypadku braku możliwości wręczenia nagrody osobiście – wysyłamy ją pocztą.

 

Konkurs przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, warsztaty organizowane są po uprzednim kontakcie telefonicznym pod nr 33-851-16-30.

 

W konkursie mogą wziąć udział dowolne grupy:

  • rodzice z dziećmi
  • półkolonie
  • kolonie
  • dzieci indywidualnie (min. 5 osób)
  • dorośli

 

Konkurs trwa od 05.07.2013 do 09.08.2013.

 

Rozstrzygniecie nastąpi 13.08.2013 w galerii Przystanek Grafika przy Muzeum Drukarstwa w Cieszynie.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz