Misterium Męki Pańskiej na deskach cieszyńskiego teatru

Zespół Teatralny przy parafii pod wezwaniem Świętej Elżbiety w Cieszynie przedstawi Misterium Męki Pańskiej.
image fot. materiały organizatora | http://zespol-teatralny.eu

Na stronie organizatora czytamy:

 

To wydarzenie, które stanowi cenną pomoc w przygotowaniu nas na przyjęcie prawdy o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Na tej scenie odbywa się coś więcej niż teatr – odbywa się artystyczne spotkanie z największą tajemnicą wiary, tajemnicą naszego zbawienia. Aktorzy prowadzą nas ścieżkami wydarzeń z historii zbawczej, począwszy od sceny zawarcia Przymierza na Synaju, aż do chwili Zmartwychwstania.

Wszystko odbywa się w zgodzie z przekazem Ewangelii – nie ma tu miejsca na fantazję, fikcje, swobodne komponowanie scen. Uwagę widza przykuwają monumentalne rozwiązania scenograficzne, starannie dopracowane układy sceniczne, kostiumy i oryginalne rekwizyty przywiezione z Ziemi Świętej. Istotnym walorem przedstawienia jest muzyka Wojciecha Kilara. Mówiąc tu o dopracowanej formie przedstawienia trzeba jednak zastrzec, że dla twórców cieszyńskiego Misterium nie jest ona celem pracy, a jedynie narzędziem podstawowego działania: przybliżania prawdy Ewangelii.

Dzięki temu za każdym razem mamy szansę stanąć tak blisko Chrystusowego Krzyża, odnaleźć w mrokach otaczających Jego grób odbicie nękających nas ciemności, a blaskiem zwycięstwa Zbawiciela nad śmiercią rozjaśnią nasze wędrowanie do Boga...

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz