Cieszyńskie Święto Herbaty

Na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie woda będzie wrzeć od godz. 9.00 w sobotę 30 czerwca. Hektolitry herbaty poleją się aż do późnego niedzielnego wieczora 1 lipca.
image fot. materiały organizatora

Święto Herbaty, multikulturalne spotkanie miłośników herbaty, sztuki i samorozwoju jest realizowane już od 2009 r. przez osoby prywatne i organizacje pozarządowe z Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Charakteryzuje się niezwykle różnorodnym programem, a jego znaczną część tworzą degustacje herbat i pokazy herbacianych ceremonii z różnych krańców świata, wykłady i spotkania z podróżnikami oraz koncerty i przedstawienia teatralne. Festiwal wzbogacają projekcje filmowe poświęcone kulturze herbaty i zwyczajom z nią związanym oraz różnorodny wachlarz warsztatów, zarówno rękodzieła, ceramiki, jak i ruchowych (joga, taniec i teatr). Festiwal stwarza możliwość spotkania miłośników tego napoju i uczestnictwa w szeregu prezentacji, warsztatów i wykładów związanych z samą herbatą, jak również ideami ekologii i zdrowego stylu życia, jest też okazją do zapoznania się z bogactwem kulturowym wielu krajów i narodów.

 

Centrum Święta Herbaty będzie podzielone na dwie strefy herbaciane, w których goście znajdą mnóstwo różnorodnych herbat z różnych zakątków świata. 50 000 gramów herbaty zaparzą herbaciani mistrzowie (strefa Profi) oraz miłośnicy tego naparu (strefa Free Tea).

 

W cenie biletu wstępu (dla pierwszych 300 osób) bezdenna czarka, która będzie przepustką na degustacje herbaty, i pamiątką z tegorocznego festiwalu.

 

Szczegółowy program na stronie wydarzenia.

 

organizator:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz