Festiwal Teatralny Nad Rzeką

20 sierpnia rozpocznie się pierwsza edycja Festiwalu Teatralnego Nad Rzeką. W Parku Adama Sikory w Czeskim Cieszynie zaprezentowanych zostanie dziewięć spektakli trzech scen Teatru Cieszyńskiego – Sceny Polskiej, Sceny Czeskiej oraz Bajki, sceny lalek.

 

Festiwal Teatralny Nad Rzeką nawiązuje do Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska, organizowanego przez Teatr Cieszyński od 2001 roku. Myślą przewodnią pierwszej edycji festiwalu było „spotykanie się“. Na deskach Teatru Cieszyńskiego tradycyjnie gościły spektakle teatrów morawsko-śląskich, które wprawdzie sąsiadują ze sobą, jednak niewiele o sobie wiedzą.

Niestety z powodu pandemii ostatnia, jubileuszowa 20. edycja Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska nie odbyła się. W czasie przygotowań tegorocznej imprezy sytuacja również była niepewna. Z tego względu zdecydowaliśmy się na zasadniczy krok: zorganizowanie 1. edycji Festiwalu Teatralnego Nad Rzeką w wersji plenerowej. Tworzymy w ten sposób nową tradycję Open Air festiwalu odbywającego się latem, prezentującego w specjalnych plenerowych wersjach dziewięć najlepszych spektakli trzech scen Teatru Cieszyńskiego – Sceny Polskiej, Sceny Czeskiej oraz Bajki, sceny lalek.

Chociaż forma festiwalu zmienia się, jego myśl przewodnia pozostaje taka sama – spotykanie się. Wierzymy jednak, że już w czasie następnej, przyszłorocznej edycji Festiwalu Teatralnego Nad Rzeką będziemy mogli obejrzeć również spektakle wybitnych teatrów morawskich i czeskich.

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz