Gotta Go Festival 8 w Cieszynie

Ósma edycja imprezy Gotta Go Festival odbędzie się już 6 października w Cieszynie.
image

Powstały w 2010 roku festiwal zapisał się w kalendarium polskich niezależnych imprez. Dzięki współpracy miasta Cieszyn oraz inicjatywy Gotta Go Events od ośmiu lat Śląsk Cieszyński może pochwalić się dużą, przyjazną imprezą skupiającą zwolenników dźwięków z pogranicza metalu, punka czy muzyki hardcore. W ciągu jednego wieczoru na terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego spotykają się entuzjaści kultury alternatywnej, stowarzyszenia promujące wegetarianizm/weganizm oraz walkę o prawa zwierząt oraz przedstawiciele wytwórni płytowych i sklepów muzycznych.

 

W roli gwiazd imprezy wystąpią weterani polskiej sceny hardcore punk – złotowska formacja 1125. Po doskonale przyjętym koncercie w 2015 roku, po trzyletniej przerwie twórcy nieśmiertelnego albumu „Płonie Mi Serce” powracają na południe aby promować nadchodzący, siódmy w karierze pełny album, którego premiera przewidziana jest na późną jesień tego roku.

 

Skład uzupełniają trzy mocne, hardcorowe grupy. Począwszy od stołecznego The Lowest, prezentującego odmianę gatunku opartą na mocnym groove i sludgemetalowych elementach. Puławski Dom Zły, będący jednym z ostatnich nabytków krakowskiej oficyny Unquiet Records zaprezentuje materiał z nadchodzącej, pierwszej w dorobku dużej płyty. Z kolei szczeciński The Throne potwierdzi sensowność połączenia neocrusta z dark hardcorem, a wszystko to w pękającej od zaszczucia i pełnej dekadenckich metafor polskiej oprawie językowej.

 

Stawkę zamykają przedstawiciele śląskiej sceny hardcore punk. Od początku istnienia festiwalu organizatorzy promują nie tylko nierozerwalne więzi z zespołami z okolic Górnego Śląska, co jedne z najznakomitszych, reprezentatywnych formacji dla całej rodzimej sceny. W odróżnieniu od wielu popularnych grup ze stolicy czy punkowego zagłębia, jakim przez lata był trzymający rękę na pulsie Poznań, to właśnie na południu powstały jedne z najbardziej żywiołowych płyt ostatnich lat, a koncerty promujące owe wydawnictwa w ramach licznych lokalnych festiwali odciskają piętno na reszcie kraju. W tym roku do pokaźnego grona reprezentantów Śląska dołączają dwie formacje będące debiutantami tylko z nazwy. Zarówno oi street punkowy Little Boy, co crossoverowcy z Faulu Technicznego to stali bywalcy licznych krajowych i zagranicznych imprez. W Cieszynie pojawią się po raz pierwszy, prezentując materiał z wydanych w zeszłym roku albumów „Cry” i „Wracamy Do Gry”.

 

6 października 2018
Cieszyn / Klub Panopticum, ul. Bielska 66

Bilety do nabycia poprzez e-mail: gottagofestival@gmail.com.

 

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/899512053590198/

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz