Graduation Projects 2017

Międzynarodowy przegląd najlepszych prac dyplomowych z grafiki użytkowej i wzornictwa z Krajów Wyszehradzkich. Otwarcie wystawy będzie jednym z wydarzeń towarzyszących 13. Urodzinom Zamku Cieszyn.
image projekt: Tamás Kósa (HU) Uziq Sans, fot. materiały organizatora

Wystawa prezentuje 40 prac dyplomowych – magisterskich i licencjackich – absolwentów uczelni projektowych z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Wybrało je, spośród prawie 360 nadesłanych, międzynarodowe jury, w którym zasiedli: Marcel Benčík (1977), Filip Blažek (TYPO), Czesława Frejlich (2+3D), Hosszu Gergely (Hungarian Design Council), Simona Janišová (Slovak Design Center), Natalia Jakóbiec (Wzorro Design), Darja Jochimová (CZECHDESIGN), Agata Korzeńska (IDEE), Marcin Krater (Wzorro Design), Wojciech Kubiena (2+3D), Anna Palka (Zamek Cieszyn), Krisztina Somogyi (PLUSMINUS), Kuba Sowiński (2+3D), Lubomira Trojan (Zamek Cieszyn).

 

Przegląd dyplomów projektowych to inicjatywa kwartalnika 2+3D. Początkowo był to jedynie przegląd redakcyjny. W roku 2006 dołączył Zamek Cieszyn, który uzupełnił wydarzenie o wystawy organizowane najpierw w Cieszynie, później w innych miastach, również za granicą m.in. w Pradze, Budapeszcie, Bratysławie, Berlinie, Tallinnie i Kownie. W roku 2010 dołączyli partnerzy z Czech, Słowacji i Węgier i w ten sposób przegląd nabrał charakteru międzynarodowego. W 2017 roku do grona organizatorów dołączyły międzynarodowe centra designu: Hungarian Design Council, CZECHDESIGN i Slovak Design Center.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz