Międzynarodowe warsztaty wokalne w Istebnej

Chór „Jadwiga” z Wodzisławskiego Centrum Kultury wraz z chórem Stowarzyszenia Śpiewaczego Ostrawskich Nauczycielek wezmą udział w warsztatach wokalnych w Istebnej. Międzynarodowe spotkanie organizowane jest w ramach realizowanego przez WCK projektu „Śląska muzyka”, dofinansowanego przez Unię Europejską, budżet państwa i Miasto Wodzisław Śląski.
image fot. materiały prasowe organizatora

Warsztaty wokalne w Istebnej, zaplanowane na 24 i 25 lutego, to piątek w ramach realizowanego przez Wodzisławskie Centrum Kultury projektu spotkanie wodzisławskiego chóru „Jadwiga” i zespołu śpiewaczego z czeskiej Ostrawy. Podczas warsztatów ich uczestnicy będą uczyli się polskich i czeskich pieśni, pracując nad wspólnym repertuarem utworów, przeznaczonych do publikacji w tworzonym w ramach projektu śpiewniku. Warsztaty będą prowadzone z podziałem na głosy przez polskich i czeskich dyrygentów.

 

Realizacja międzynarodowego projektu chóralnego poza wartością artystyczną i koncertową niesie ze sobą również dobrą promocję potencjału kulturalnego Wodzisławia Śląskiego, zarówno po drugiej stronie granicy jak i w innych częściach naszego regionu – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

Dodatkowy moduł warsztatowy poświęcony zostanie wypracowaniu pomysłów na działania dotyczące skuteczniejszego promowania działalności chóralnej oraz edukacji wokalnej młodego pokolenia. Podczas pobytu w Beskidach, w niedzielę 25 lutego o godzinie 11.15, zaplanowano również wspólny występ w kościele w Jaworzynce. Zaplanowany wyjazd do Istebnej przyczyni się również do zacieśnienia współpracy między partnerami realizującymi projekt „Śląska muzyka” oraz pozwoli na lepszą integrację członków obu zespołów, poprzez skorzystanie z dostępnych atrakcji turystycznych.

 

Projekt „Śląska muzyka” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP „Przekraczamy Granice”.

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz