Karolina Breguła „Fire Followers” – pokaz filmu i spotkanie z artystką

12 marca w cieszyńskim kinie Piast odbędzie się projekcja filmu „Fire Followers” Karoliny Breguły i spotkanie z artystką.
image

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Workers Of The Artworld Unite” w Galerii Szarej.

 

„Fire Followers” to opowieść o malowniczym mieście na północy Europy. Ze względu na dużą ilość drewnianej architektury przez wieki miasto regularnie płonęło. Nowoczesne metody pozwoliły zabezpieczyć je przed pożarami, dzięki czemu jego mieszkańcy wreszcie mogą żyć wolni od obawy, że w każdej chwili może nadejść kolejna katastrofa. Mimo to nie opuszcza ich strach.

 

Na ustach wszystkich jest historyk sztuki, który uważa, że powracające systematycznie niszczycielskie pożary trawiące zasoby muzealnych magazynów stały się naturą lokalnej sztuki i do dzisiaj warunkują jej prawidłowy rozwój. Mieszkańcy miasta podejrzewają, że historyk sztuki prowadzi tajną organizację mającą na celu wywołanie pożarów, które pochłoną historyczne dzieła. Uważa się, że zagrożone są muzea, galerie i prywatne kolekcje sztuki. Mieszkańcy miasta zaczynają wnikliwie obserwować swoje otoczenie. Obcy stają się dla nich intruzami, każde odbiegające od normy zachowanie grozi posądzeniem o najgorsze, wszystko zdaje się być niewyjaśnionym i niebezpiecznym zdarzeniem. Bezustanne wypatrywanie katastrofy sprawia, że tracą umiejętność trzeźwej oceny rzeczywistości. Nie ma żadnych dowodów na istnienie i działalność organizacji, której wszyscy się boją. Mimo to narasta strach i paranoja, rzucając cień na spokojne życie miasta.

 

scenariusz i reżyseria: Karolina Breguła

zdjęcia: Robert Mleczko

dźwięk: Weronika Raźna

mix: Nicolas Bredin

scenografia: Patrycja Rabińska

montaż: Stefan Paruch

produkcja: Aleksandra Wojtaszek / Touchfilms i Atlas Sztuki

 

 

organizator

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz