Koncert: Natalia Przybysz & Raphael Rogiński

Cieszyński Ośrodek Kultury Dom Narodowy zaprasza do Browaru Zamkowego na koncert Natalii Przybysz i Raphaela Rogińskiego.
image fot. materiały organizatora

Natalia Przybysz – charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów, kojarzona szeroko, jako wokalistka polskiego zespołu soul i R&B „Sistars”. Po zawieszeniu zespołu Sistars, działalność Natalii możemy śledzić głównie pod nazwą Natu i Natalia Przybysz, gdzie poza kompozycjami i licznymi kolaboracjami producenckimi (Envee, Trębski, Zagórski, Zabrodzki) stała się liderem zespołu. W 2015 r. artystka otrzymała Fryderyka w dwóch kategoriach – Album Roku za płytę „Prąd” i utwór roku – „Miód” oraz została nominowana do nagrody TVP Kultura – „Gwarancje Kultury”. Płyta „Prąd” osiągnęła status złotej i diamentowej płyty. We wrześniu ubiegłego roku ukazała się kolejna płyta Artystki – „Światło nocne”.

 

Raphael Rogiński – wszechstronnie uzdolniony gitarzysta, wykonawca, kompozytor, improwizator i animator kultury. Wykształcony jazzowo oraz klasycznie. Jest badaczem folkloru muzycznego, wszędzie szuka inspiracji i nie ogranicza siebie. Nazywany przez krytyków „człowiek fenomen”. Silnie związany z kulturą i muzyką żydowską, która uwidacznia się w Jego twórczości, w takich zespołach jak Shofar i Cukunft. Jego kompozycje, improwizacje, interpretacje często towarzyszom najróżniejszym wydarzeniom artystycznym. Nie obca jest mu również muzyka Ameryki, blues’a i rock’a lat 60-tych, która przejawia się w zespole Wovoka. Najnowszy projekt Raphaela to Żywizna, czyli inaczej po kurpiowsku określenie na naturę.

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz