Mała Pracownia Projektowania: Jak zaprojektować śniadaniówkę?

Podróże to motyw przewodni kolejnej odsłony Małej Pracowni Projektowania. Lutowe spotkanie będzie poświęcone projektowaniu śniadaniówek.
image

Już po raz trzeci Zamek Cieszyn zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7–12 lat do udziału w cyklu Mała Pracownia Projektowania. Tematem przewodnim tej edycji warsztatów są podróże. Uczestnicy poznają tajniki pracy projektantów oraz dyscypliny, którymi się zajmują – od projektowania kompasu czy latarki, po szycie akcesoriów sportowych, rysowanie map, a nawet projektowanie przystanków. Zobaczą jak pomysły zamieniają się w gotowe produkty, spróbują zaprojektować własne modele. Warsztaty odbywają się raz w miesiącu, w sobotę, w godzinach 10.00-13.00 w Zamku Cieszyn.

 

24.02.2018
Jak zaprojektować śniadaniówkę?
prowadząca: Katarzyna Rymorz

 

Podczas warsztatu uczestnicy będą projektować ekologiczne śniadaniówki wykonane z wodoodpornej bawełny. Dzięki temu zyskają śniadaniówki wielorazowego użytku, które są lekkie, po złożeniu zajmują mało miejsca w plecaku i łatwo się je pierze. Młodzi twórcy zobaczą jak wyglądają etapy procesu projektowego – od pomysłu do produktu – w pracy z tkaniną. Nauczą się konstruowania śniadaniówek, wszywania podszewki i taśmy rzepowej, a także poznają budowę i obsługę maszyny do szycia. Z pomocą projektantki i krawcowej uszyją własne śniadaniówki, które zabiorą do domu.

 

Katarzyna Rymorz – projektantka, absolwentka Wydziału Projektowania Form Przemysłowych na Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie (2003–2008), stypendystka Wydziału Projektowania Mody i Biżuterii na Moholly-Nagy University of Arts and Design w Budapeszcie (2006). Założycielka Studia PURPURA, gdzie wraz z zespołem prowadzi cykliczne warsztaty projektowania i szycia dla dzieci i dorosłych. Zajmuje się również projektowaniem, wykonywanych ręcznie, edukacyjnych książek sensorycznych dla dzieci, które służą usprawnianiu motoryki dzieci w wieku przedszkolnym. Zafascynowana amerykańskim quiltingiem. Ma na swoim koncie kilka wdrożonych projektów identyfikacji wizualnych i szereg projektów z zakresu projektowania graficznego.

 

Udział w warsztacie: 30 zł /dziecko. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia na: mjarema@zamekcieszyn.pl. Informacje: Małgorzata Jarema, tel. 33 851 08 21 w. 18.

 

w planie:
24.03.2018 Jak zaprojektować latarkę z Łukaszem Jaworskim
14.04.2018 Jak zaprojektować odzież sportową z Wojciechem Kłapcią
19.05.2018 Jak zrobić naturalne kosmetyki z Agnieszką Krok

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz