Plakaty i nie tylko... Wiesław Łysakowski – wernisaż wystawy

Muzeum Drukarstwa w Cieszynie zaprasza 7 października do Galerii Przystanek Grafika na wernisaż wystawy prac Wiesława Łysakowskiego.

 

Wiesław Łysakowski studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem z Kształtowania Otoczenia w Zakresie Komunikacji Wizualnej uzyskał w pracowni prof. Michała Klisia. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem i projektowaniem graficznym, szczególnie w dziedzinie plakatu. Autor layoutów wydawnictw książkowych, katalogów, logotypów, materiałów prasowych, projektów opakowań, ilustracji i opracowań kompleksowych wizualizacji firm, współpracuje z drukarniami, wydawnictwami i instytucjami kulturalnymi. Od kilku lat autor wizualizacji oprawy graficznej Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Nominowany do Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej „Ikar” 2020.
Laureat nagród i wyróżnień w konkursach, uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych z dziedziny plakatu, rysunku i malarstwa w kraju i za granicą.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz