Pogorskie Kolędowanie online

Po raz dziewiąty w Kościele pw. NMP Królowej Polski w Pogórzu zabrzmi Pogorskie Kolędowanie. Koncert, jak zawsze połączony z charytatywną zbiórką, w tym roku odbędzie się w formie transmisji online.

 

Co roku kolędowy koncert, połączony ze zbiórką charytatywną cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności, a Kościół p.w. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Pogórzu, często nie może pomieścić tych, którzy mają ochotę uczestniczyć w tym wydarzeniu. Tym razem będzie inaczej. To Pogorskie Kolędowanie zawita w Waszych domach. Dziś, kiedy wirus ogranicza nasze kontakty, zmuszeni jesteśmy zorganizować to wydarzenie w zupełnie inny sposób, jednak jesteśmy pewni, że mimo pandemii wasze serca się otworzą i nie tylko podzielicie się z nami Waszym czasem i ciepłem domowego ogniska, ale również wesprzecie tegoroczny cel naszego kolędowania – mówi Dariusz Kupka, organizator koncertu.

 

W tym roku wystąpią Kuba Jurzyk, Paulina Grochowska oraz Golden Gate String Quartet, znani ze studia Accantus.

 

Tegoroczny cel naszego kolędowania to zakup tak potrzebnych dziś koncentratorów tlenu dla wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego działającej w Pogórzu przy parafii p.w. N.M.P. Królowej Polski. Wypożyczalnia służy nie tylko mieszkańcom Pogórza, ale również potrzebującym z okolicznych miejscowości niezależnie od przynależności wyznaniowej – dodaje Michał Augul, organizator koncertu.

 

Zbiórka już trwa za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl.

 

Liczymy, że mimo pandemii, będziemy wszyscy razem i jak co roku wspólnie będziemy kolędować. Bądźcie z nami i pozwólcie na ten jeden wieczór zatrzymać tak szybko pędzący czas. Tym razem to my będziemy gościć w Waszych domach, poczęstujcie nas wspólnie spędzonymi, świątecznymi chwilami 27 grudnia o godz. 17.00 podczas transmisji internetowej – dodaje Marcin Machej, organizator.

 

Koncert będzie transmitowany online na profilu FB, kanale YouTube oraz w lokalnych mediach. Organizację wydarzenia wspiera Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Starosta Cieszyński, Burmistrz Skoczowa i wielu innych samorządowców, ludzi dobrej woli i sponsorów.

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz