Ucisz serce – koncert na inaugurację Viva il canto

27 września w Cieszynie rozpocznie się 26. Festiwal Muzyki Wokalnej „Viva il canto”. Festiwal zainauguruje kameralny koncert we wnętrzach Kaplicy Klasztoru Sióstr Boromeuszek w Cieszynie. – To będzie koncert wypełniony piękną muzyką i pozytywną energią – zapewnia dyrektor festiwalu, Małgorzata Mendel.
image Agnieszka Bielanik-Witomska, fot. materiały organizatora

W programie koncertu znajdą się utwory Georga Friedricha Händla, Jana Sebastiana Bacha, Charlesa Gounoda, Antonina Dvořáka, Ennio Moriccone czy Leonarda Cohena. Wykonają je znani zarówno cieszyńskiej jak i ogólnopolskiej publiczności artyści: Agnieszka Bielanik-Witomska – wokalistka, reżyserka, artystka przez lata związana z Kabaretem Pod Egidą oraz Ireneusz Miczka – baryton, solista Gliwickiego Teatru Muzycznego, laureat licznych konkursów wokalnych, pedagog. Akompaniować będą wybitni muzycy: Jarosław Spałek – trębacz, muzyk orkiestrowy, kameralista i solista, muzyk sesyjny, kompozytor i Klaudiusz Jania – pianista, organista, kompozytor, aranżer. Muzykę uzupełnią teksty w interpretacji Magdaleny Miśka-Jackowskiej, dziennikarki radiowej. Fragmenty, które usłyszymy, niosą radość i optymizm, są afirmacją życia w całej jego złożoności, odwołują się do wartości wiecznych, uniwersalnych, które nadają życiu sakralny wymiar i jednocześnie głęboko ludzki sens.

 

26. Festiwal Muzyki Wokalnej „Viva il canto”

27 września (środa) godz. 18.00 | Kaplica SS Boromeuszek w Cieszynie
bilety: 15 zł
UCISZ SERCE
wykonawcy: Agnieszka Bielanik-Witomska – śpiew, Ireneusz Miczka – śpiew, Jarosław Spałek – trąbka, Klaudiusz Jania – organy
w programie koncertu utwory m.in. G. F. Händla, J. S. Bacha, Ch. Gounoda, A. Dvořáka, E. Moriccone, L. Cohena

 

Bilety i karnety do nabycia w kasie Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Karnet na wszystkie koncerty - I miejsca: 90 zł, II miejsca: 75 zł.
Rezerwacji karnetów i biletów na koncerty festiwalowe można dokonywać mailowo: info@vivailcanto.pl. Bilety do nabycia w kasie teatru i w systemie on-line (www.teatr.cieszyn.pl) oraz na godzinę przed każdym koncertem w kasach festiwalowych.

 

 

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz