Viva Basket! Wystawa polskiego i norweskiego plecionkarstwa

Stowarzyszenie Serfenta, Søre Skogen, Sunnhordland Museum i Zamek Cieszyn zapraszają na kolejne spotkanie z plecionkarstwem polskim i norweskim. Wystawie będą towarzyszyły warsztaty.
image fot. Rafał Soliński, materiały organizatora

O tym, że w Beskidach można spotkać mamuty, że korzenie brzozy pachną miętą, a w Norwegii król przyznaje plecionkarzom medale za zasługi na polu dziedzictwa kultury, dowiemy się dzięki wystawie Stowarzyszenia Serfenta, która będzie gościć w Zamku Cieszyn już od 9 stycznia 2015.

 

Na wystawie można zobaczyć kilkadziesiąt barwnych fotografii prezentujących plecionkarzy obu krajów, ich życie i pracę oraz wyplatane wyroby z różnorodnych materiałów. Wyszukać też warto rarytasy z innych krajów – przywiezione w sierpniu 2014 z Indonezji czy Zimbabwe na konferencję zbierającą najważniejsze inicjatywy dotyczące plecionkarstwa z całego świata. Na wystawie można obejrzeć filmy powstałe podczas wypraw terenowych.


wernisaż: 9 stycznia, godz. 17.00, połączony z pokazem wyplatania z korzeni świerka

Zamek Cieszyn

 

warsztaty: 24, 25 stycznia 2015, godz. 9.00-17.00
Zamek Cieszyn
prowadząca: Lois Walpole, brytyjska artystka stosującą dawne techniki do tworzenia przedmiotów na bazie materiałów powszechnie uznawanych za odpady
udział: bezpłatny, obowiązują zapisy

 

warsztaty dla dzieci:
4 stycznia 2015, godz. 10.00-13.00 (I grupa) oraz 14.00-17.00 (II grupa)
Zamek Cieszyn
udział: bezpłatny, obowiązują zapisy

 

powiązane galerie

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz