Warsztaty „UFO-talerz dla sąsiada”

Scenariusz jest prosty – na warsztaty przynosimy dwa własne, domowe porcelanowe talerze, stare, wyblakłe, z niemodną dekoracją, nawet z widocznymi śladami używania. Pod opieką ceramika Bogdana Kosaka, uczestnicy osobiście zaprojektują i wykonają wzory z przemysłowej kalkomanii, dadzą talerzom drugie życie.
image

Dzięki nowej indywidualnej dekoracji i ponownemu wypałowi w temperaturze 800°C, porcelana odzyska blask, dawne znaczenie i nowe zastosowanie.

 

Talerz jako przedmiot symboliczny w naszej kulturze, obiecujący gościnność i pożywienie. Symbol domu, pokoju i dostatku. Rewitalizacja starej porcelany w sztuce i dizajnie nie jest nowością, z tą różnicą, że w tym działaniu tworzymy narzędzie komunikacji. Zadaniem warsztatów nie jest wyprodukowanie kolejnego ładnego przedmiotu. To pożądany, ale uboczny efekt warsztatów, głównym zadaniem jest zwrócenie uwagi na to, jak więcej nas łączy, niż dzieli. Czasem wystarczy niewielki gest z naszej strony i złe, obce „UFO” okazuje się dobrym podobnym do nas, sąsiadem.

 

  • 20 listopada 2016, g.12.00 – pustostan przy Al. Jana Łyska 3 – warsztaty

 

  • 4 grudnia 2016 – COK „Dom Narodowy” – warsztaty

 

  • 18 grudnia 2016 – Zamek Cieszyn – wernisaż wystawy talerzy

 

Jak się zgłaszać?

Należy wysłać w e-mailu z tytułem „UFO-TALERZ dla sąsiada” swoje imię i nazwisko:

natalia.kaluza@krytykapolityczna.pl (warsztaty w pustostanie na Al. Jana Łyska 3)

a.pawlitko@domnarodowy.pl lub tel. 668860354 (warsztaty w COK „Dom Narodowy”, termin zgłoszeń: do 30 listopada 2016)

Ilość miejsc jest ograniczona.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz