Wieczór muzyki żydowskiej podczas Viva il canto

„Miasteczko Bełz", „Rebeka", „Bubliczki" i wiele innych dotykających najczulszych strun, porywających do śpiewu i tańca pieśni wywodzących się z tradycji żydowskiej zabrzmi podczas trzeciego z festiwalowych koncertów 26. Viva il canto. W podróż po tych wyjątkowych muzycznych obszarach zabiorą słuchaczy koncertu członkowie zespołu Negev.
image

Zespół powstał w 2008 roku z inspiracji klimatem i urokiem muzyki żydowskiej. Artystów tej formacji łączy wyjątkową muzykalność, pasja i ogromne sceniczne doświadczenie. Wokalistką zespołu jest Agnieszka Bielanik-Witomska, piosenkarka przez wiele lat koncertująca w kraju i za granicą z Kabaretem „Pod Egidą”, a także artystka śląskich teatrów muzycznych – w Gliwicach i w Chorzowie. Na scenie towarzyszą jej: skrzypek Bartłomiej Balcerzak oraz gitarzystka Katarzyna Kupiec.

Bogaty repertuar koncertu łączy tradycyjne pieśni żydowskie, instrumentalne melodie klezmerskie, pieśni z musicalu „Skrzypek na dachu” oraz piosenki nawiązujące do kultury żydowskiej.

 

26. Festiwal Muzyki Wokalnej „Viva il canto”

29 września (piątek) godz. 18.00 | sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie
bilety: 20 zł
Wieczór muzyki żydowskiej
wykonawcy: zespół Negev w składzie: Agnieszka Bielanik-Witomska – śpiew, Bartłomiej Balcerzak – skrzypce, Katarzyna Kupiec – gitara

 

Bilety i karnety do nabycia w kasie Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Karnet na wszystkie koncerty - I miejsca: 90 zł, II miejsca: 75 zł.
Rezerwacji karnetów i biletów na koncerty festiwalowe można dokonywać mailowo: info@vivailcanto.pl. Bilety do nabycia w kasie teatru i w systemie on-line (www.teatr.cieszyn.pl) oraz na godzinę przed każdym koncertem w kasach festiwalowych.

 

 

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz