WIELKA WIŚLAŃSKA MAJÓWKA

image

W dniach 1-2 maja odbędzie się majówka w Wiśle.

1 maja od godz. 11.00 na pl. Hoffa będzie miała miejsce wielka kulinarna zabawa z firmą Lazur - w programie pokazy kulinarne, konkursy z nagrodami, degustacje serów.

Będzie można zobaczyć spektakl poetycki „Poezja śpiewem podszyta” utrzymany w atmosferze literackiego, kawiarnianego kabaretu 20-lecia międzywojennego. Usłyszymy piosenki M. Hemara jak np. „Czy Pani Marta jest grzechu warta”, „Jak całować to ułana”, „Co nam zostało z tych lat”, „Upić się warto” oraz wiersze J. Tuwima np. „Grande Walce Brillante”, „Przy okrągłym stole”, „Ostatnia dziewica”, „Ewa”. Całość dopełniona będzie monologami z kabaretu Qui Pro Quo i akompaniamentem pianina. Utwory wykonają aktorzy Sceny Polskiej Těšínskieho Dívadla, jedynego zawodowego teatru poza granicami kraju, grającego w języku polskim. Spektakl w wykonaniu aktorów: Lidii Chrzanówny i Grzegorza Widery kierowany jest do dorosłego widza, jak i młodzieży. Akompaniuje Renata Břeškowá Heczková - wykładowca Szkoły Muzycznej w Czeskim Cieszynie.

Tego dnia zagra również zespół bluesowo-rockowy Lokomotywa. Grupa powstała w 2009 roku pod nazwą Deep Blue, a jej założycielem jest gitarzysta Mirosław Zabłocki. Realizuje program coverowy. W jego repertuarze znajdują się utwory Carlosa Santany, Deep Purple, Erica Claptona czy The Beatles.

Podczas majówki odbędą się także pokazy oraz warsztaty breakdance.

Teatr na Walizkach zaprezentuje spektakl „Odyseja komiczna”. Zobaczymy kosmicznego karzełka, który wystąpi w kosmicznym tańcu z gwiazdami. Ważnym elementem przedstawienia jest zabawa z publicznością - na przykład widzowie wyklaskują rytm nadany przez dyrygenta, który w tym samym czasie przygotowuje zaskakujący finał. Na scenie pojawi się również mistrz kuchni, który odkryje swoje drugie, muzyczne oblicze - przy pomocy publiczności skomponuje on utwór w taki sam sposób jak przygotowuje najbardziej wyszukane dania. Całość spektaklu kończy się kosmiczną podróżą w deszczu gigantycznych baniek mydlanych.

Z kolei o godz. 12.00 odbędzie się 4. Symultana Szachowa im. Jana Knopka.

2 maja w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny odbędą się znakomite koncerty.

O godz. 16.00 wraz z Joachimem Perlikiem i zespołem Moment będziemy mogli wspólnie zanucić niezapomniane przeboje Marka Grechuty.

O godz. 17.30 wystąpi Ela Dębska - aktorka, kompozytorka, a przede wszystkim wyjątkowa polska piosenkarka. Ukończyła Szkołę Muzyczną II st. oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała we Operze Wrocławskiej, z którą odbyła tournée po Włoszech, śpiewając opery Verdiego. Będąc aktorką grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała m.in. z takimi reżyserami, jak Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi. Występowała również w warszawskich teatrach. Jednak swoje miejsce odnalazła dopiero w muzyce. Gra koncerty, w których najważniejszym elementem stał się kontakt z publicznością. Współpracuje z Maciejem Zembatym, śpiewając ballady Leonarda Cohena. Wspólnie nagrali kilka płyt i koncertują z powodzeniem po całej Polsce. Wzięła również udział w Międzynarodowym Festiwalu Cohenowskim Kraków 2010 Event. Nagrała singiel „Odeszła”, który podbił lokalne rozgłośnie radiowe i gościł na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Kraków. Zaistniał również w audycji „Złote przeboje” Marka Niedźwieckiego. Śpiewa z powodzeniem zarówno covery, jak i własne utwory, ale zawsze w jej własnym oryginalnym stylu.

Podczas wiślańskiej majówki zagra koncert „W hołdzie Janis Joplin”, zaśpiewa też ballady Leonarda Cohena i swoje autorskie piosenki.

O godz. 18.30 wystąpi Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa. Zespół w ciągu niemal 30 lat nieprzerwanej działalności osiągnął sukcesy, którymi można by obdzielić wielu artystów. Siedemnaście wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa, jak Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujące gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989). Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, a nawet w Zimbabwe. Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl.

(kd)




komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz